DİSK'ten uluslararası eylem çağrısı

DİSK'ten uluslararası eylem çağrısı
DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, havacılık işkolunda getirilen grev yasağı ve Hava-İş Sendikası üyelerinin işten atılmalarıyla ilgili Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu ITUC'a bir rapor ileterek eylem çağrısında bulundu.
DİSK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Serdaroğlu, ILO Konferansı sırasında etkin ve ortak bir protesto gerçekleştirilmesi için ITUC'a yaptığı çağrıda yasal süreç hakkında bilgi vererek ''Hava-İş üyeleri, grev haklarını korumak için 29 Mayıs 2012 tarihinde (yasa teklifinin Meclis'te görüşüldüğü gün) bir günlük sevk eylemi (pratikte bir günlük grev) eylemi gerçekleştirdi. Ancak Türk Hava Yolları yönetimi bu eylemi yasa dışı ilan ederek üç yüzden fazla işçiyi işten attı'' ifadelerini kullandı.
 
Sözkonusu sürecin ''sivil havacılık sektöründe grev yasağı ve işçilerin işten atılmasının ILO sözleşmeleri, karar ve tavsiyelerine aykırı olduğu'' ifade edilen çağrıda ''ITUC'tan kibarca, genel olarak grev sorununu, özelde ise sivil havacılık sektöründeki grev yasağının ILO Konferansı gündeminde olması için çaba göstermesini ve tüm ITUC üyelerine yaşananları dünyaya anlatmak amacıyla ILO Konferansı sırasında etkin ve ortak bir protesto gerçekleştirme çağrısı yapmasını rica ediyoruz'' denildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com