Divan Başkanı Engin Altay oldu

Divan Başkanı Engin Altay oldu
34. İstanbul Olağan İl Kongresini Sinop milletvekili Engin Altay yönetecek.

Ali Özcan ve Oğuz Kaan Salıcı'nın ortak önergesiyle Divan Başkan yardımcıları ve Divan üyeleri belirlendi.

İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı yaptığı konuşmada gerekli hazerun sayısının yakalandığını belirterek Divan Başkanlığı seçimine geçti. Önergenin kabul edilmesiyle divan başkanı olarak Sinop milletvekili Engin Altay seçildi.

- Altay'ın konuşmasından satır başları:

Bana gösterdiğiniz güven için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu salondaki CHP'liler İstanbulh'un surlarına 6 oklu bayrağı dikmeye kararlıdırlar. Bu anlayış içinde bugün kongremizi gerçekleştirecegiz.

- Bugün sadece kongre üyelerinin iradesi tecelli edecektir, bundan hiçbir CHP'linin şüphesi olmamalıdır.

- Laiklik devletin bekası toplumun birliği için olmazsa olmazdır. Laiklikle şu veya bu şekilde uğraşılması devletin anayasada ifadesini bulan niteliklerinden biri olan laiklik üzerinden olumsuz politikaların geliştirilmesi bu politikayı geliştirenlerin sonunu hazırlar.

- CHP ilelebet Türk siyaset yaşamında yerini sürdürecektir. CHP kimsenin malı değildir, örgütün malıdır, onu göz bebeğiniz gibi koruyacağınıza inanıyorum.

SALONDAN NOTLAR

Kılıçdaroğlu, adaylar Ali Özcan ve Oğuz Kaan Salıcı'yla beraber salona girdi.

Milletvekilleri Bihlun Tamaylıgil, Akif Hamzaçebi, Şafak Pavey, Ayşe Eser Danişoğlu, Mahmut Tanal, İzzet Çetin, Kamer Genç Kadir Öğüt ve Osman Korutürk'ün yanı sıra Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP eski Genel Başkanı Altan Öymen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Nurettin Sözen de salona gelen isimler arasında.

Kongrede şimdiki Genel Merkezin desteklediği Başkan Oğuz Kaan Salıcı ile örgütün desteklediği eski il başkanlarından Ali Özcan ile Prof. Dr. Semih Eryıldız yarışacak.

Kongrede 638 delege oy kullanacak. 40 kişilik İl yönetimi 9 kişi il Disiplin Kurulu’na ve 170 kişi Büyük Kurultay delegesi olarak seçilecek.

Seçimin blok listeyle mi çarşaf listeyle mi yapılacağı seçim başlamadan belli olacak, çarşaf liste olursa seçim sonuçlarının açıklanması yarın sabaha kalabilir.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com