Diyabetin çözümünü bitkisel karışımlarda aramayın!

Diyabetin çözümünü bitkisel karışımlarda aramayın!
Bitki kökleri, çeşitli otlar ve karşımlar… Tüm bunlar “doğadan gelen şifa” olarak tanımlansa da bazı hastalıklar söz konusu olduğunda yarardan çok zarar getiriyor.

Bitki kökleri, çeşitli otlar ve karşımlar… Tüm bunlar “doğadan gelen şifa” olarak tanımlansa da bazı hastalıklar söz konusu olduğunda yarardan çok zarar getiriyor. Kan şekeri kontrolünde insülin salgısının yetersiz olması durumunu ifade eden diyabet, önemli bir sağlık problemi olsa da son yıllarda geliştirilen yöntemler ve ilaçlar ile hızlı tedavi edilebilen bir rahatsızlık haline geldi. Diyabetin çözümünü bitki ve karışımlarda aramak ise hastalığın tedavisini geciktirmekten başka bir işe yaramıyor. Uzmanlar “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” öncesinde diyabet ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Düzenli olarak şeker değerinizi ölçtürün!
Diyabet 3 farklı evreden oluşmaktadır. Başlangıç evresi olan insülin direnci yüksekliği belirtileri yemeklerden sonra oluşan ağırlık hissi, soğuk terleme, diyet yapmaya rağmen kilo verememe, ağız kuruması ve gün içerisindeki halsizliklerdir. Bu duruma müdahale edilmediğinde pre-diyabet (diyabet öncesi) ve diyabet dönemleri oluşmaktadır. Düzenli şeker değeri ölçümleri ile hastalığın insülin direnci yüksekliği evresinde fark edilmesi ve erken tedaviye başlanması önemlidir.
Şeker seviyesi yüksek olan hastalar tedavi sonrasında ilaçsız yaşayabiliyor
Diyabet böbrek rahatsızlığına, körlüğe, diyaliz ve kalp hastalıklarına neden olabilmektedir. Bu önemli hastalığın tedavisinde son beş senede kullanılan ilaçlar sayesinde ciddi bir şekilde şekeri yüksek hastaların bile kan şeker düzeyleri normal seviyelere getirilebiliyor. Zaman içinde ilaçların miktarı azaltılabiliyor; hatta hastalar ilaçsız yaşayabilecek düzeye gelebiliyor. Çaresi bulunmayan bir durumda başka yöntemlere başvurmak insan için kabul edilebilir bir durumdur fakat diyabet günümüzde tedavisi mümkün bir hastalıktır. Bu nedenle kulaktan dolma bilgilerle hazırlanan bitkisel karışımları tedavi yöntemi olarak uygulamaya gerek yoktur.
İlaç yerine bitkisel karışımların kullanımı diyabet tedavisini geciktiriyor
Diyabet tedavisine iyi geldiği söylenen ve halk arasında kullanımı bilinçsizce yaygınlaşan bitkisel karışımlar tam olarak saf olmadıkları; birçok madde içerdikleri için faydadan çok zarara yol açabilmektedir. Doğal kavramı insanlara sağlıkla eşdeğer bir çağrışım yapsa da doğal ürünler de zararlı olabilir. Zehirli mantar örneğinde olduğu gibi, mantarın doğadan toplanıyor olması onun zararsız olduğu anlamına gelmez. Başkalarından duyulan ya da aktarlardan alınan bitkilere yönelmek yerine; insülin direnci, şeker ortalamaları hemen ölçülmeli, bir an önce tedaviye başlanmalı, gerekli önlemler alınmalıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com