Diyaliz makineleri yenilendi

Diyaliz makineleri yenilendi
Gediz Devlet Hastanesi'nin diyaliz makineleri Sağlık Bakanlığı tarafından yenilendi.

Gediz Devlet Hastanesi'nin diyaliz makineleri Sağlık Bakanlığı tarafından yenilendi.
Gediz Devlet Hastanesi'nde bulunan altı adet diyaliz makinesinden beşinin kullanım sürelerinin dolması üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından yenilerinin gönderildiği bildirildi.
Gediz Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Altınışık, yenilenen diyaliz makineleriyle birlikte hastanenin Kardiyoloji Servisinde bugüne kadar bulunmayan kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde önemli bir yeri olan Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonu) cihazının da gönderildiğini söyledi.
Hastane Başhekimi Mehmet Altınışık, “Süreleri dolmuş bulunan beş diyaliz makinesinin yenilenmesiyle servisimizde ciddi bir rahatlama oldu. Artık diyaliz hastalarımıza daha kaliteli hizmet verebileceğiz. Bunun yanında kalp hastalıkları teşhis ve tanısında kullanılan ve bir ay önce alınmış bulunan Efor cihazı ile birlikte Sağlık Bakanlığı'ndan gönderilen Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonu) cihazıyla Kardiyoloji Polikliniğinin en önemli eksiği de giderilmiş oldu. Bu eksiklerimizin giderilmesi ile kalp rahatsızlığı çeken hastalarımız çevre hastanelere gönderilmeden hastanemizde tedavi görebilecekler. Hastanemize kazandırılan bu cihazlarda büyük katkısı olan Ak Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy'a ilçe halkı adına teşekkür ederim” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com