Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu Afyonkarahisar'da

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu Afyonkarahisar'da
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, bir dizi ziyaret ve temel atma töreni için geldiği Afyonkarahisar'da, Kıbrıs'ta Kur'an kursları ile ilgili dikkat çeken gelişmelere değindi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, bir dizi ziyaret ve temel atma töreni için geldiği Afyonkarahisar'da, Kıbrıs'ta Kur'an kursları ile ilgili dikkat çeken gelişmelere değindi.
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplayan Bardakoğlu, Diyanet'in 80 kadar ülke ile Müslüman akraba toplulukları ile iş birliği yaptığını, onlara taleplerine bağlı olarak din hizmeti götürdüğünü belirtti.
Bardakoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak çocuklara gerektiği yaşta, gerektiği şekliyle ve doğru şekilde Kur'an hizmeti, Kur'an eğitimi, din eğitimi vermek isteyen bütün kurumların yanında olduklarınısöyledi.Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Sibirya'dan, Moğolistan ve Kanada'ya kadar din hizmeti götürdüğünü anlatan Bardakoğlu, 'Oradaki insanların dinlerini doğru şekilde öğrenmelerine yardımcı oluyoruz.
Gönül ister ki, yanı başımızdaki Kıbrıs da bu konuda biraz daha duyarlı, biraz daha çağı okuyan ve insan ihtiyacını göz önüne alan bir anlayış içinde olsun. Bugün gönül ister ki, bu tartışmalar Kıbrıs'ta geride kalsın. Avrupa, insan ve toplum gerçeğine göre hareket ediyor.
Kıbrıs'ta da aklıselimin, sağduyununegemen olacağını inanıyorum. Burada da çocuklarımızın gerektiği şekliyle, doğru şekilde, açık, şeffaf bir biçimde, yanlış bir din eğitimine sürüklenmeden, devletin eliyle, pedagojik esaslara uygun şekliyle ailelerin taleplerine ve gençlerin ihtiyaçlarına paralel olarak bir din eğitimin verilmesinin büyük önem taşıdığına, Kıbrıs'ın kimliği ve kişiliği açısından kalıcı bir role sahip olduğuna inanıyorum. Bugün bazı insanlar bunu fark etmese bile, Kur'an kursları adeta yanlış bir iş yapılıyormuş gibi hoyratçabasılsa bile Kıbrıslı kardeşlerimizin birçoğununun sağduyulu olduğunu, akliselim sahibi olduğunu düşünüyorum. Bu olumsuz görüntülerin de Kıbrıs'ın asıl çizgisini ve ihtiyacını yansıtmadığını düşünüyorum' dedi.Bardakoğlu, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga'ya Kur'an-ı Kerim ve kitap seti hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com