Diyanet sendikasından ‘Başbakan sünneti’ne öfke!

Diyanet sendikasından ‘Başbakan sünneti’ne öfke!
AKP’li eski vekil Kafkas’ın Başbakan Erdoğan’a yönelik peygamber çağrışımı içeren sözleri, Türk Diyanet Vakıf Sen’in tepkisini çekti: Dini, günlük siyasete alet etmeyin!
Sağlık Bakan Yardımcısı sendikacı kökenli eski AKP Milletvekili Agâh Kafkas’ın, “Başbakan sözü peygamber sünneti” yakıştırmasına Türk Diyanet Vakıf-Sen’den tepki geldi. Açıklamada, “Dini değerleri dünyalık çıkarlar için kullanmayın” denildi. Son dönemlerde dini değerlerin günlük siyasette fütursuzca kullanılmasına tepki gösteren Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, “Dini defterlerimiz dünyalık işlere, günlük siyasete alet ediliyor. Hükümete ve hükümet yetkililerine karşıtlığını imam ve imam-hatip üzerinden yürütenler, hadlerini aşarak imamı ve imam-hatipli olmayı küçümsüyorlar” dedi. Ünal, şunları söyledi: “Türk milleti yüce dinimiz İslam’la şereflendikten itibaren dini değerlere saygısızlık yapmamış, saygısız ve seviyesiz davrananları hoş görmemiş, onlara iyi gözle bakmamıştır. Milletimizi bir ve beraber tutan milli ve dini değerlerimizi ayrıştırma ve kargaşa ortamı için kullanmak kimseye kazanç sağlamayacaktır. Aksine insanlarımızı birbirine husumete sevk edecektir. Mevki ve makamı ne olursa olsun dini değerlerin bu türden değerlendirmelerde kullanılmaması lazım. Diyanet çalışanları olarak hatırlatıyor ve uyarıyoruz; kim olursa olsun, hangi konumda ve nerede görev yaparsa yapsın dini değerleri kullanmaktan, şahsi çıkar ve karşıtlıklara alet etmekten vazgeçsin. Herkes eline ve diline sahip olsun.” 
 
Ne demişti
 
Agâh Kafkas, Çanakkale’de yaptığı konuşmada, “2015’te hastaneyi tamamlamayı hedefliyoruz. İnşallah ihale tamamlanıp temel atılırken müteahhitle oturup pazarlık yaparız. Bu, Başbakanımızın sünnetidir ya! Tayyip Erdoğan farkı budur” daemişti. Kafkas’ın bu sözleri, din ve dince kutsal sayılan değerlerin çıkar amaçlı istismar edildiği eleştirilerine ve tepkilere neden olmuştu. Kafkas, milletvekili seçilmesini takip eden günlerde Çankaya’daki Meclis Parkı’nda mangal yakıp, “Burası artık halkın oldu” diyerek bir sansasyona daha imza atmıştı. (BCK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com