Diyanet'te Toplu İstifa

Diyanet'te Toplu İstifa
Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğü Yürütme Kurulu üyesi 28 kadın görevlerinden istifa etti.

Diyanet İşleri Başkanlığına atandıktan sonra ilk icraatını yapan Mehmet Görmez'in, Diyanet Vakfı Kadın Merkezi başkanı, Ayşe Sucu'yu görevden almasından sonra Yürütme Kurulu ve Komisyon üyesi 28 kadın tepki olarak istifa etti.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğü Yürütme Kurulu ve Komisyon üyesi 28 kadın görevlerinden istifa etti.

Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğü Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Karabulut, Kadın Faaliyetleri Merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Karabulut toplantıda Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürü Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Sucu'nun 25 Aralıkta görevden alındığını hatırlatarak, merkezde çalışmaları bir ekip bilinci ile yaptıklarına inandıklarını, liderleriyle birlikte hiçbir çıkar beklemeden hatta zaman zaman maddi manevi katkılarda bulunan, gönüllü çalışan, kendisinin de aralarında bulunduğu yönetim kurulu üyesi 28 kişinin görevlerinin bittiğini düşündüklerini ve TDV Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğüne istifalarını sunduklarını söyledi.

MEHMET GÖRMEZ'İN İLK İCRAATİ OLDU
Ayşe Sucu'nun yakın çevresine “türban konusundaki görüşleri ve başörtüsü takma biçimi nedeniyle görevden alındığını” söylediği, “Bu yapılana çok kırıldım. Bunu haketmedim” dediği öğrenildi. Sucu'nun, Kadın Faaliyetleri Merkezi için ise “Bu hareketi ben doğurdum. Bu hareket sürecek. Aynı faaliyetleri başka çatı altında da sürdürebilirim” dediği belirtildi.

Ayşe Sucu, "başörtüsü islamın ön şartı değildir" deyişiyle Ak Parti içindeki genel söyleme ters düşüyordu. Ali Bardakoğlu ile uzun süre çalışan Ayşe Suçu'nun görevinden ayrılan Ali Bardakoğlu'ndan sonra yerine atanan Mehmet Görmez'in ilk icraati olması dikkat çekti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com