Diyanet'ten çocuk opersayonu!

Diyanet'ten çocuk opersayonu!
Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda imamlar yuvaları, okulları gezecek...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında bu yıl Türkiye'de 10 bin 512, yurtdışında da 1074 etkinlik düzenlenecek. Bu yılki ana teması “Cami-Çocuk Buluşması” olarak belirlenen hafta çerçevesinde imamlar ve din görevlileri çocuk yuvaları, çocuk esirgeme kurumlarını, ilköğretim okulları ve huzurevleri başta olmak üzere çeşitli kurumları ziyaret edecek. “Yaşasın Camiye Gidiyorum” sloganlı etkinlikler çerçevesinde yarın Ankara Kocatepe Camisi'nde Çocuk Mehteran, Arap Bacı, Pişekâr gibi oyunlar sergilenecek.

Son yıllarda her kutlamada farklı bir konunun öne çıkarıldığı hafta için bu yıl “Cami-Çocuk Buluşması” ve “Din Hizmetlerinde Gönüllülük” temaları tercih edildi. Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Yaşar Yiğit bu temaları tercih etmelerindeki amacı şöyle anlattı: “Din hizmetlerinin sunumunda gönüllü olmak esastır. Gönüllülüğün bulunmadığı bir din hizmeti sunumunda başarılı olmak mümkün görünmemektedir. Din hizmeti kavramı, resmiyetin ötesinde, gönüllü olmayı da gerektirmektedir. Bu nedenle 'Din Hizmetlerinde Gönüllülük' ana başlığını tercih ettik.”

Rekora imza atılacak

Hafta kapsamında bu yıl farklı bir rekora da imza atılacak. Türkiye çapında 10 bin 512, yurtdışında ise 1074 etkinlik düzenlenecek. Hafta boyunca başta Almanya olmak üzere, Avustralya, Belçika, Fransa, İsveç, İsviçre, İtalya, Makedonya, Norveç ve Romanya'da da benzer 1074 etkinlik düzenlenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com