Diyanet'ten terör açıklaması!

Diyanet'ten terör açıklaması!
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Hakkari'deki hain saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Hakkari'deki hain saldırıya ilişkin, ''Gün, bu büyük acımızı bağrımıza basarak millet olarak kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterme, sabır, metanet ve aziz şehitlerimize dua etme günüdür'' ifadelerini kullandı.

Görmez, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde güvenlik güçlerini hedef alan menfur saldırılar sonucunda şehit olanlara Cenab-ı Hak'tan sonsuz rahmet, yaralılara acil şifalar, kederli ailelerine, yakınlarına, sevenlerine, Türk milletine, emniyet mensuplarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerine sabır ve metanet diledi.
 
Bu menfur saldırıların milletin birlikte ''daha çok kardeş olma'' ve beraber yaşama azmi ve kararlılığını daha da artıracağını belirten Görmez, şunları kaydetti:
 
''Milletimizin birlik, beraberlik, huzur ve kardeşliğini bozmayı hedefleyen bu saldırıları gerçekleştirenler, milletimizin sahip olduğu kardeşlik ruhu ve iradesi karşısında emellerine asla ulaşamayacak ve hüsrana uğrayacaklardır. Gün, bu büyük acımızı bağrımıza basarak millet olarak kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterme, sabır, metanet ve aziz şehitlerimize dua etme günüdür. Gün, canilerin şahsında katledilen insanlığa acıma günüdür.
 Aziz milletimizi tarih boyunca kardeş kılan yüksek değerler şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kabil ihanetleri aşmamızı sağlayacaktır. Bu cani saldırıları gerçekleştirenler bilmelidir ki bu aziz millet onlara dahi acıyacak büyük bir yüreğe sahiptir. Evlatlarını bu ülke için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, şehit evlatlarımıza bir kez daha Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com