Diyanet'ten tuhaf açıklama

Diyanet'ten tuhaf açıklama
Kırıkkale Üniversitesi kampusü içinde yapımı tamamlanan Sinan Safter Peker Camisi'nin açılış törenine katılmak üzere kente gelen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, burada yapılan törende konuşan şu ilginç ifadeleri kullandı:

"Üniversitelerimizin içerisinde on binleri bulan öğrencilerimiz var. Biz üniversitelerimizi planlarken rektörlerimiz bana taleplerini getirdiler ve dediler ki 'Üniversiteler kurmuşuz. Her biri bir şehir kadar on binlerce öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimizin ibadet edenleri, etmeyenleri var. İbadet eden öğrencilerin taleplerine karşılık vermek için bu büyük binaları planlarken mabet planlamamışız, camiler planlanmamış öğrenciler daha çok kalorifer dairelerinde saklanan tahta seccade arayışı içerisinde olurlar.'

Bu cümlenin altını özellikle çiziyorum; 'Kalorifer dairelerinde hizmetliler tarafından saklanan tahta seccadeler.' Her birimiz o kamu binalarında namaz vakti geçeceği zaman gidip müracaat ettiğimiz yer kalorifer dairesindeki hizmetli olmuştur. O hizmetli de bir yerde saklanan tahta seccadeyi bulur. Biz namazlarımızı öyle eda etmişizdir. Herhalde her arkadaşımızın böyle bir hatırası vardır. Allah'a hamdolsun hem Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hem de Türkiye Diyanet Vakfı olarak rektörlerimizle birlikte bir çalışma başlattık. Şu anda 58 üniversitemizin kampusü içerisinde inşaatlarımız devam ediyor."
(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com