Diyarbakır'da 40 kilogramlık patlayıcı

Diyarbakır'da 40 kilogramlık patlayıcı
Diyarbakır Lice karayolunda menfeze yerleştirilen 40 kilo patlayıcı bulunarak imha edildi...
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü tarafından bir menfezin içine yerleştirilmiş ve 40 kilogram patlayıcı kullanılarak yapılan bomba bulundu. Bombanın patlatılması için 50 metre kablonun döşendiği ortaya çıktı.
 
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Lice’de yerleşim bölgesinde bulunan bombanın son anda fark edildiği belirtildi.

Açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nca elde edilen istihbari faaliyetler neticesinde 13 Haziran 2012 günü saat 05.40 sıralarında anılan yere gerçekleştirilen ve uzman jandarma ekiplerinin katıldığı çalışmayla operasyon yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, “Lice ilçesi Karahasan Mahallesi Eminağa komu mülki sınırları içerisinde Diyarbakır-Lice karayolu 85. kilometresinde menfezin altına döşenmiş (1) adet mutfak tüpü içerisinde sıkıştırılmış 40 kg civarında amonyum nitrat ihtiva eden ve çivi ile güçlendirilmiş, ana patlayıcıdan kuzey istikametine doğru 50 metrelik kablo uzanan, elektrik fünyeli, kablo kontrollü bir el yapımı patlayıcı tespit edilmiştir. Patlayıcı Lice 2. Motorize Piyade Tugay Komutanlığı’ndan uzman personel tarafından, anılan yerde, menfezden 2-3 metre uzaklaştırılarak imha edilmiştir. Patlama neticesinde 2 metre çapında 1 metre derinliğinde patlama krateri oluşmuş, Diyarbakır-Lice karayolu üzerinde herhangi bir hasar meydana gelmemiştir.” denildi.
 
Açıklamada hazırlanan patlayıcı düzeneklerinin Diyarbakır Lice-Kulp karayolu üzerinde vatandaşlara ve muhtemel bir yol kesme eylemi ve sonrasında bölgeye intikal edecek operasyonel güvenlik birliklerine yönelik hazırlandığı değerlendirildiği belirtildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com