Diyarbakır'da Patlama!

Diyarbakır'da Patlama!
Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki izinsiz gösteride meydana gelen patlamaya, bir göstericinin elindeki ses bombasının neden olduğu belirtildi...

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Gazi Caddesi'nde BDP'li grubun izinsiz gösterisinde meydana gelen ve 3 kişinin yaralanmasına yol açan patlamaya, grup içerisinde yer alan bir kişinin elindeki ses bombasının neden olduğu öğrenildi.

Polis, patlamanın ardından grubu dağıtmak için havaya uyarı ateşi açtı.

Olayda yaralanan 3 kişi, Silvan Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır'daki hastanelere sevk edildi.

Vali açıklama yaptı
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Silvan'daki izinsiz gösteride, bir göstericinin elindeki ses bombasının patlaması sonucu 3 kişinin yaralandığını bildirdi.

Vali Toprak  yaptığı açıklamada, Gazi Caddesi'nde toplanan yaklaşık 250 kişilik grubun izinsiz gösteri yaptığını belirterek, grubun daha sonra Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına molotofkokteyli ve taşla saldırdığı bilgisini verdi.

Bu sırada gruptaki bir göstericinin elindeki ses bombasının patladığını kaydeden Toprak, ''Bana gelen ilk bilgilere göre göstericinin elinde ses bombasının patlaması sonucu 3 kişi yaralandı. Patlama nedeniyle göstericinin elinde sorun var'' dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com