Diyarbakır'da PKK'ya büyük darbe

Diyarbakır'da PKK'ya büyük darbe
Şimdiye kadar PKK'ya verilen en büyük zarar

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı'nın yaptığı operasyonda Terör örgütü PKK'ya ait olduğu belirlenen 21 ton esrar ele geçirildi. Ele geçen uyuşturucunun ekonomik değerinin 25 milyon liraya yakın olduğu iddia edildi

İstihbarat birimlerinin yaptığı tesbitlerin ardından Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsal kesiminde operasyonlar başlatan jandarma istihbarat ve özel harekat birimleri sığınaklara gizlenmiş halde 5 tonu toz haline getirilmiş toplam 21 ton esrar elegeçirildi. Yapılan operasyonda ayrıca çok miktarda giyim eşyası, silah ve mühimmat bulundu. Olayla ilglisi olduğu tesbit edilen 3 kişi ise yakalanarak gözaltına alındı.

Piyasa değeri 25 milyon lira

Esrarın PKK'ya ait olduğu ve bölgede bugüne kadar tek seferde ele geçirilen en yüksek miktarda uyuştrucu olduğu belirtildi. Diyarbakır jandandarma birimlerinin Ekim ayında gerçekleştirdiği opreasyonda 15 buçuk ton esrar ele geçirilmişti. Uzmanlar, uyuşturucunun PKK'nın en önemli gelir kaynağı olduğu, yapılan bu operasyonla örgüte finansal anlamda büyük darbe vurulduğunu belirtti. Ele geçirilen uyuşturucunun ekonomik değerinin ise 25 milyona liraya yakın olduğu iddia edildi. Bölgedeki operasyonların kapsamlı bir şekilde devam edeceği öğrenildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com