Diyarbakırlı mucitten otomobil...

Diyarbakırlı mucitten otomobil...
Diyarbakır’da çocukluğundan beri otomobillere meraklı olan 25 yaşındaki Mustafa Çakmak, kendi aracını yaptı. Genç mucit , aracı için ruhsat alamadığından ötürü şimdilik sadece sokak aralarında gezebiliyor.

Diyarbakır Kayanıpar ilçesi Huzurevleri semtinde yaşayan iş makinesi operatörü Mustafa Çakmak, otomobillere duyduğu ilgi sayesinde kendi aracını yaptı. 3 bin lira masraf yaparak tek kişilik vitesli bir otomobil yapan Çakmak, el yapımı aracına ruhsat alamadığı için trafiğe çıkamıyor.

Aracıyla sokakta yaptığı sürüşlerde yoğun ilgi gördüğünü anlatan Çakmak, "Çocukluğumdan bu yana arabalara karşı merakım vardı. Bir araba yapmak istiyordum. Bir gün bir karton üzerinde hayalimdeki arabayı maket olarak yaptım.

ARABA FABRİKASINDA ÇALIŞIP ARABA YAPMAK İSTİYOR

O gün hayalimdeki arabayı yapmaya karar verdim. Öncelikle arabanın motorunu aldım, birçok yer gezdim ve diğer parçaları da toparladıktan sonra yapmaya başladım. Şimdi arabam bitti ancak TSE belgesi olmadığı için plaka alamıyorum. Hayalim bir araba fabrikasında çalışarak yeni arabalar yapmak.

Yaptığım arabanın fonksiyonları değiştirirsek engelliler için de kullanılabilir. Şu an sadece mahalle aralarında kullanabiliyorum. Plakası ve resmi izni olmadığı için trafiğe çıkamıyorum. Araba birçok kişinin ilgisini çekiyor, hatta benim yaptığıma inanmıyorlar" dedi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com