Diyarbakırspor'a Federasyon'dan Destek

Diyarbakırspor'a Federasyon'dan Destek
TFF, yaklaşık 24 aydır düzenli maaş alamadığı için zor durumda olan ve bu nedenle bir süre iş bırakan Diyarbakırspor Kulübü'nün 37 personeline para gönderdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, yaklaşık 24 aydır düzenli maaş alamadığı için zor durumda olan ve bu nedenle bir süre iş bırakan Diyarbakırspor Kulübü'nün 37 personeline para gönderdi.

Yeşil-kırmızılı kulübün müdürü Muhittin Ateş, yaptığı açıklamada, 2 yılı aşkın süredir maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süre iş bırakan 37 çalışanın sıkıntılı günler geçirdiğini belirterek, büyük mağduriyet içerisinde olan bu çalışanlara Türkiye Futbol Federasyonu'nun destekte bulunduğunu söyledi.

Federasyonun, çalışanların acil sıkıntılarını gidermeleri amacıyla bugün hesaplarına bir miktar para yatırdığını ifade eden Ateş, ''Kulüp çalışanları 17 gün sürdürdükleri eylem sürecinde maalesef destek görememişti. Ancak, kulübün sıkıntılı günlerinde bile yanında olmaya çalışan eski başkanlarımızdan Adnan Öktüren'in girişimleri sonucunda, federasyon toplam 75 bin lirayı çalışanlarımıza gönderdi. Bu bile personeli mutlu etmeye yetti. Federasyonun gönderdiği para bugün çalışanların hesabına yatırıldı. Bu para, takımın gelecek gelirlerine mahsuben gönderilen paradır. Bu zorlu günlerimizde federasyonun desteği bizi duygulandırdı. Bu nedenle TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan'a teşekkür ediyoruz. Bu paranın gelmesinde büyük girişimleri olan Adan Öktüren'i de unutmamalıyız. Her ikisine de kulüp ve çalışanlar adına teşekküre diyoruz'' dedi.

Ateş, Diyarbakırspor'un cumartesi günü sahasında oynayacağı Orduspor maçının hazırlıklarını da teknik direktör Kemal Zeydan yönetiminde yaptığı çalışmayla sürdürdüğünü kaydetti.

"BU OLAYI KİMSE KENDİSİNE MAL ETMESİN"
Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı Abdurrahman Yakut, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF), düzenli maaş alamadıkları için zor durumda olan ve bu nedenle bir süre iş bırakan Diyarbakırspor'un 37 personeline gönderdiği parayla ilgili, ''Bu konuyu kimse kendisine mal etmesin'' dedi.

Yakut, gazetecilere yaptığı açıklamada, TFF'nin, yaklaşık 24 aydır düzenli maaş alamayan 37 kulüp çalışanına para göndermesinin, eski başkanlardan Adnan Öktüren'in girişimi sonucu gerçekleştiğine dair açıklamalarda bulunulduğunu söyledi.

Abdurrahman Yakut, ''TFF Başkanvekili Lütfü Arıboğan'ın girişimleri sonucu Diyarbakırspor Kulübü çalışanlarının maaşlarının ödenmesi için federasyon tarafından gönderilen 75 bin lirayı sanki eski başkan Adnan Öktüren göndermiş gibi hava yaratıldı. Bu durum hem Diyarbakırspor camiasında hem de federasyon camiasında rahatsızlık yaratmıştır.
Sayın Lütfü Arıboğan ile konuyu görüştüm. Bu konuda ilk olarak kulüp avukatı Vedat Erten'in kendisini arayarak, destek istediğini, bunun üzerine parayı da Diyarbakırspor'un kurumsal kimliği dolayısıyla gönderdiklerini söyledi.

Ayrıca, federasyon olarak kişiye özel yardım yapmadıklarını belirtti. Diyarbakırspor'a yapılan yardımı TFF yönetim kurulu yapmıştır. Bu yardım için TFF yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. TFF'nin kulüp çalışanlarına para göndermesi konusunu kimse kendisine mal etmesin. Bu TFF'nin kurumsal kimliğine saygısızlıktır'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com