Diyarbakırsporlu Futbolcular İsyan Etti!

Diyarbakırsporlu Futbolcular İsyan Etti!
Futbolcular adına konuşan Engin Öztonga, “5 kuruş almadığımız hatta aç kaldığımız günler oldu. Diyarbakırlı büyüklere yalvarıyoruz. Lütfen bize sahip çıkın” dedi..

Bank Asya 1'nci Ligi'nde Diyarbakırspor, bugün kendi saha ve seyircisi önünde ağırladığı Kayseri Erciyes maçında 1-0 öne geçmesine rağmen bunu koruyamadı. 1-1 biten karşılaşma sonrası basın odasında gazeteciler teknik direktör Engin Korukır'ı beklerken, Diyarbakırsporlu futbolcular takım halinde içeri girerek konuşmak istediklerini söyledi.
Futbolcular adına konuşan Engin Öztonga, kulubün içinde bulunduğu ekonomik krize dikkat çekmek için takım adına konuşacağını belirterek, “Bütün takım adına konuşuyorum. Maç için konuşmayacağım. Diyarbakır'a geldiğimizden beri elimizden gelen her şeyi yaptık. Diyarbakır'a başarı için ümitle geldik. 5 kuruş almadığımız günler oldu, aç kaldığımız günler de oldu. Ama bunları söylemek için konuşmayacağız. Bunu sorun yapmıyoruz. Bize sahip çıkacak kimse, artık sahip çıksın çünkü zamanı geldi. Burdaki arkadaşlar onur mücadelesi veriyor. Bu iş sadece bir kişi ile olmuyor. Diyarbakır'ın ne kadar önemli bir şehir olduğunu biliyoruz. Kim sahip çıkacaksa söylesinler, futbolcular olarak gerekirse kapılarına gidelim, yalvaralım destek çıksınlar. Takım olarak elimizden geleni yapıyoruz, gerçekten artık destek bekliyoruz. Burası Diyarbakır dendi. Lütfen Diyarbakır'ın büyükleri bize sahip çıksınlar. Bu kente sahip çıksınlar. Bu şehrin büyüklerini yanımızda görmek istiyoruz. Kendimizi yanlız hissediyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın. Elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Daha sonra teknik direktör Engin Korukır ve Önder ile basın toplantısı düzenleyen Ali Cansun, Erciyes maçında 1 puan almadıklarını, 2 puan kaybettiklerini söyledi. Eskiden rakibi boğan bir Diyarbakırspor'un olduğunu anlatan Ali Cansun, “Bu kez rakiplerimiz bizi boğdu. Hocamız geldikten sonra futbolcular olarak performansımıza önemli katkılar sağladı. Üzerimizdeki psikolojik baskıyı atmaya çalışıyoruz” dedi.

Karşılaşmaya iyi hazırlandıklarını anlatan ve yeşil kırmızılı ekibin golünü kaydeden Önder, “Golü bulana kadar iyi oynadık. Bu dakikadan sonra geriye yaslandık. Her maçta üzerimize sinen olumsuz bir psikiloji bu. Bunu hocamızın yardımıyla atlatmaya çalışıyoruz. İkinci yarı daha iyi bir ekip olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
Diyarbakırspor Teknik Direktörü Engin Korukır ise bir takımın geriye yaslanması durumunda rakibe sürekli pozisyon için zemin hazırladığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Geriye yaslandığınız zaman rakibinize de pozisyon yaratırsınız. Kenardan ne kadar konuşursanız konuşun, eğer futbolcular golden sonra geriye yaslanıyorsa bunu önleyemezsiniz. Futbolcuların üzerinde psikolojik olumsuzluklar var. 1 puanın önemi büyük. Erciyes şimdilik rakimiz değil. Bu puanı kazanç olarak görüyorum. Son on dakikada gol yemeyeceksiniz. Ben burada misafirim. Teknik adam olarak zorluklara rağmen, namusumuz ve şerefimizle yapabileceklerimizi yapacağız. Diyarbakırspor, çok önemli bir kulüp. 1968 yılından beri bu kulüp var. Bir futbol şehri. Kimse bu futbol takımını gözardı etmesin. Destek sağlanması halinde futbolcularımın gücü en az 10 kat artacaktır. Taraftarı da kutluyorum, destek verdiler. İlerleyen haftalarda her şey daha güzel olacak”
Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Leven Devrim de, zor bir maç olacağını bilerek hazırlandıklarını kaydederek, “Giresun deplasmanından 1 puan çıkarmış, deplasmanda lider Denizli'yi yenmiş bir Diyarbakırspor ile oynacağımız için zor maç olacağını biliyorduk. Sanırım ilk kez bu kadar kalabalık taraftar karşısında oynadılar. Şartların aleyhimize olacağını bilerek hazırlandık. Sanırım son 70-75 dakika oyunun hakimiyeti bizdeydi. 5-6 net pozisyonumuz oldu. Direkten dönen topumuz var. Kazanamadık, ama kaybetmedik. Oynadığımız oyunun karşılığını alamadık” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com