Dizi oyuncusunun cinsel saldırı iddiası

Dizi oyuncusunun cinsel saldırı iddiası
İzmir'de çekilen bir dizinin oyuncusunun, rol arkadaşına tecavüz ettiği suçlamasıyla yargılandığı davada, sanığa “cinsel saldırı” suçundan ceza verilmezken, “darp” suçundan 10 ay hapis cezasına hükmedildi

İZMİR (AA) - İzmir'de çekilen ve ulusal bir TV kanalında yayınlanan bir dizinin oyuncusunun rol arkadaşına tecavüz ettiği suçlamasıyla yargılandığı davada, sanığa “cinsel saldırı” suçundan ceza verilmezken, “darp” suçundan 10 ay hapis cezasına hükmedildi.

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, “cinsel saldırı” ve “darp” suçlarından 13 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan tutuksuz sanık C.D. D. ve avukatı Can Erekul ile mağdur B.O'nun avukatı katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Cihat Buldu, esas hakkındaki mütalaasında, sanık hakkında her ne kadar cinsel saldırı suçundan dava açılmışsa da, B.O. hakkında İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alınan raporda, "Olay nedeniyle ruh salığının etkilendiği ancak bu etkilenmenin ruh salığını bozacak mahiyet ve derecede olmadığı” yönünde rapor verildiğini, sanığın cinsel saldırı suçunu işlediğine dair, mağdurenin çelişkili beyanından başka cezalandırılmasını haklı gösterecek şüpheden uzak, kesin, maddi, inandırıcı başka delil elde edilemediğinden, bu suçtan beraatine karar verilmesini, sanığın olay sırasında plastik cop ile vurmak suretiyle basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek yaralaması nedeniyle darp suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme Başkanı Erhan Atlı'nın son sözünü sorması üzerine, sanık C.D.D, suçsuz olduğunu ve beraatini talep ettiğini söyledi.

Avukatı Can Erekul da, İstanbul Adli Tıp Kurumu raporuna göre B.O'nun, olaydan dolayı ruh sağlığının bozulmadığını, aldığı darp izlerinin de dosyaya sundukları fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere çekimler sırasında meydana geldiğini savunarak müvekkilinin tüm suçlardan beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığa “cinsel saldırı” suçundan ceza vermezken, darp suçundan ve olayda cop kullanmasının 6136 sayılı Kanuna muhalefet suçu kapsamında kaldığından bu iki suçtan 5'er ay olmak üzere sanık hakkında toplam 10 ay hapis cezasına hükmetti, ardından hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İzmir'de çekilen bir dizide, rol arkadaşı C.D.D (26) tarafından tecavüz ve darbedildiğini öne süren B.O. (39), 1 Haziran 2011 tarihinde şikayetçi olmuş, gözaltına alınan C.D.D tutuklanmıştı. 9 ay tutuklu kalan C.D.D, 21 Şubat 2012 tarihinde adli kontrol uygulanması koşuluyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com