"Dizilerde enişte baldız ilişkisi artmaya başladı"

"Dizilerde enişte baldız ilişkisi artmaya başladı"
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Akpolat, televizyonda yayınlanan dizilerden çoğunda enişte-baldız ilişkisini ters biçimde anlatıldığını, bu dizilerde evlilik öncesi ilişkilerin rahatça işlendiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Akpolat, televizyonda yayınlanan dizilerden çoğunda enişte-baldız ilişkisini ters biçimde anlatıldığını, bu dizilerde evlilik öncesi ilişkilerin rahatça işlendiğini söyledi.

Afyonkarahisar Müftülüğü tarafından düzenlenen 'Aile Bireylerinin Birbirlerine Karşı Sorumlulukları' konulu konferansta konuşan Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Sabri Akpolat, aile müessesi sağlam olmayan toplumların çökmeye mahkum olduğunu söyledi. Televizyonda yayınlanan bazı dizilerde önemli problemler olduğunu savunan Akpolat, televizyonlarda enişte-baldız ilişkisini anlatan 8 dizinin bulunduğunu söyledi. Bu dizilerde eniştenin, baldızı ile zina yaptığını anlatan Akpolat, 'Bunu da normal bir şekilde anlatıyorlar. Biz de böyle bakıyoruz. Ama biraz sonra kapatıyoruz. Diyoruz ki, 'Allah kahretsin.' Tamam da herkes bunu demiyor işte. Bu, zinayı teşvik eden diziler, nikahsızlığı teşvik eden diziler, bu cemiyetin kültürel alt yapısını dinamitleyen dizilerdir. Bunlara karşı duyarlı olmak lazım. Bu bizim için züldür. Bir İslam toplumunda eniştenin baldızı ile devamlı zina etmesi ne demek' diye konuştu.
'EVLİLİK ÖNCESİ İLİŞKİLER RAHATÇA İŞLENİYOR'
Dizilerde evlilik öncesi ilişkilerin rahatça işlendiğini söyleyen Akpolat, '-Nikaha gerek yok efendim. Düzeyli bir birliktelik yaşıyoruz-. Sanki biz düzeysiz bir ilişki yaşıyoruz. Adama bak. Zinayı, düzeyli bir birliktelik diye size yutturmaya çalışıyor. Flört hayatı meşru olarak gösterilmeye çalışılıyor. Dost hayatı meşru gösterilmeye çalışılıyor. Bunlar izleye izleye kanıksadığımız diziler. İşin bu tarafına dikkatinizi çekiyorum' diye konuştu.
EVLENECEK ÇİFTLERE 5 TAVSİYE
Yeni evlenecek çiftlere 5 maddeden oluşan tavsiyede bulunan Akpolat, evliliğin bu 5 madde ile gerçekleştirilmesi durumunda yüzde 99 problemlerin çözüleceğini söyledi. İlk olarak, her işin olduğu gibi evliliğin de Allah rızası için yapılması gerektiğini belirten Akpolat, şu ifadelere yer verdi:
'İkincisi, evlenecek kız veya erkek ahrette eşiyle beraber olabilmeyi kabul etmek şartıyla bu işe girmeli. Yani hanımefendiyi tercih ederken, ben bu hatunla cennette beraber olmaya razıyım diyebilmeli. Üçüncüsü, dünya hayatında mutlu olmak için evlenilir. Niye evleniyorum? Tabi ki kavga etmek için. Böyle bir evlilik olmaz. Maalesef arabaların arkasına plakaları kapatarak 'Evleniyoruz, Mutluyuz' yazıyorlar. Bunun yazılması da aslında caiz değil. Plakayı niye kapatıyorsun? Trafiğe çıktıysan plakan belli olacak. Mutluluk ifadesini araba plakasında bırakmamak gerekir. Bu ifadeyi evden içeri sokmak gerekiyor. Kişi mutlu olmak için evlenir, kavga etmek için değil. 'Hocam biz niye kavga ediyoruz' diye soruyorlar. O sizin probleminiz. Demek ki; Evleniyoruz, Mutluyuz' ifadesi o plakada kalmış.'
Dördüncü maddenin, evlilikte günahlardan kurtulmanın olduğunu dile getiren Akpolat, 'Beşincisi, evlilikte Allah için sevgi olmalıdır. Allah için sevgi oluşmadan evlilik meydana geldiğinde, erkek tarafından kadının gözünün üzerine yumruk gidiyor.
Hatta daha da ileri de gidebiliyor. Eşini Allah için seviyorsan affedici olursun. Varsa bir problem onu çözmeye başlarsın. Bu şartlarda evlilik gerçekleşmeli. Bu şartlarda evlilik yapanlar mutsuz olmaz' ifadelerine yer verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com