Dizilere RTÜK Ayarı! Artık Ekranda Bunlar Olmayacak

Dizilere RTÜK Ayarı! Artık Ekranda Bunlar Olmayacak
Radyo ve televizyonların kuruluş ve yayın hizmetleri (RTÜK) hakkındaki kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi...

Tasarı medyanın ortaklık ilişkilerinden haber bültenlerindeki müzik kullanımına kadar pek çok konu var.

Sabah yazarı Şengül Balıksırtı köşesinde televizyon izleyicilerini ilgilendiren ve dizilerdeki kimi sahnelere getirilecek kısıtlamaları yazdı.

EMİNİM BİRİLERİ RAHATLAR!

"Bakın neler olacak:

Dizilerde kumar, uyuşturucu gibi sahneler artık yayınlanmayacak. Yayınlar, çocuklara karşı istismar ve şiddeti özendirmeyecek. Güçsüzlere ve özürlülere karşı ayrımcılık, istismar ve şiddeti teşvik edemeyecek. Alkol, tütün ürünleri ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı madde kullanımı ile kumar oynamayı özendirici nitelikte olmayacak. Yayınlar müstehcen olmayacak, cinsiyet eşitliğine ters düşen, kadınlara yönelik baskıları teşvik eden ve kadını istismar eden programlar içermeyecek. Şiddeti özendirici veya kanıksatıcı olmayacak..."

TECAVÜZ VE BELKİ ÖPÜŞME DE OLMAYACAK

"(...) Yani artık tecavüz falan olmayacak! Belki öpüşme de... Eminim birileri rahatlar! Ama... Ben en çok silahlara, çetelere, kimi reislerin adamlarına verdiği 'kaldırın ortadan' talimatlarına fena halde takılmış bulunuyorum. Hep emir veriyorlar; hiç ceza çekmiyorlar. Hayat, onlar için bir oyun gibi... İstedikleri oyunu oynuyorlar, hiç ebelenmiyorlar...

İşte buna karşıyım. Hayatımızda bu kadar 'çete', bu kadar ağa var mı sahiden? Neyse... Dilerim silahlar susar ve çocuklar da silahı oyuncak sanmaktan kurtulur."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com