Doç. Dr. Saraoğlu Görevine başladı...

Doç. Dr. Saraoğlu Görevine başladı...
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, görevine başladı.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, görevine başladı.
Alınan bilgiye göre, Yrd. Doç. Dr. Saraoğlu, 1971 yılında Isparta'da doğdu ve 1989'da Isparta Anadolu Lisesinden, 1993'te Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Bölümünden mezun oldu.
Yüksek lisans öğrenimini 1995'te DPÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında, doktorasını ise 1998'de Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında tamamlayan Saraoğlu, 1993'te DPÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak göreve başladı.
Saraçoğlu 1996- 2002 arasında DPÜ Kütahya Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak çalıştı ve 2002'de yardımcı doçent unvanını aldı. DPÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde 2007- 2011 arası Bölüm Başkan Yardımcılığı ve Elektronik Anabilim Dalı Başkanlığı yapan Yrd. Doç. Dr. Saraoğlu, akademik çalışmalarını Biyomedikal Mühendisliği alanında gerçekleştirdi.
Elektronik burun teknolojisinin tıbbi alanlardaki uygulamalarının Türkiye'deki öncülerinden olan Yrd. Doç. Dr. Saraoğlu, ''elektronik burun teknolojisi kullanılarak kandaki şeker oranının kan almadan nefesten ve avuç içi terlemesinden belirlenmesi'' konusunu içeren ve biri devam eden iki TÜBİTAK projesinin yürütücülüğünü üstlendi.
Beyin sinyallerinin haritalanması ve eğitilmesi, uyku ve epilepsili EEG sinyallerinin sınıflandırılması, elektronik burun teknolojisi kullanılarak nefes kokusundan hastalık tanısı, ameliyatlarda kullanılan anesteziklerin doz seviyesinin belirlenmesi ve kan almadan kan şekeri değerinin belirlenmesi, mikroorganizmaların kokularından sınıflandırılması konularında çalışmaları bulunan Yrd. Doç. Dr. Saraoğlu'nun akademik çalışmaları çeşitli ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum, toplantı ve dergilerde yayınlandı. Yayınlarından bazıları TÜBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Programı (UBYT) tarafından ödüllendirildi.
2005- 2006'da Devlet Planlama Teşkilatı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Leonardo da Vinci Programında hareketlilik projeleri değerlendirme uzmanı olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Saraoğlu, teknolojinin toplumsal faydaya dönüşme sürecini hızlandırmak amacıyla özel sektör kuruluşlarının araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla TÜBİTAK bünyesinde kurulan Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığında (TEYDEB) 2008'den bu yana hakemlik ve izleyicilik yapıyor.
Çok sayıda yüksek lisans tezinin danışmanlığı yapan Yrd. Doç. Dr. Saraoğlu, çeşitli üniversitelerde yüksek lisans, doktora yeterlilik ve savunma sınavlarında jüri üyelikleri yaptı. Ayrıca ulusal ve uluslararası çok sayıda dergide hakemlik görevleri bulunuyor.
''Bilgi Teknolojisi Kullanımı ve İnternet'' ve ''Tüm Yönleri ile Bilgisayar Kullanımı'' adlı kitaplarda bölüm yazarlığı bulunan Yrd. Doç. Dr. Saraoğlu, önlisans seviyesinde Sayısal Elektronik, Mikroişlemciler - Mikrodenetleyiciler, Temel Elektronik ve Sensörler - Transduserler derslerini, lisans seviyesinde Lojik Tasarım, Biyomedikal Mühendisliğinin Temelleri, Elektrik Elektronik Mühendisliğine Giriş, Proje Yönetimi, lisansüstü seviyesinde ise Biyomedikal Sistemler dersini veriyor.
Evli ve üç çocuk babası olan Yrd. Doç. Dr. Saraoğlu, DPÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcılığını yürütürken 8 Nisanda DPÜ Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak görevlendirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com