Doğal gaz verilmediği iddiası

Doğal gaz verilmediği iddiası
''Çarşı esnafı soğuktan korunmak için ısıtıcılar temin ediyor ve elektrikle ısınma gayreti içindeler''

''Çarşı esnafı soğuktan korunmak için ısıtıcılar temin ediyor ve elektrikle ısınma gayreti içindeler''
KÜTAHYA - Kütahya'da, restore edilen tarihi yapıda yer alan Rüstem Paşa Külliyesi El Sanatları Çarşısına ihtilaflı borçları nedeniyle doğal gaz dağıtım firmasınca peşin parayla doğal gaz verilmediği iddia edildi.
Rüstem Paşa Külliyesi El Sanatları Çarşısı Esnafları Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Ali Avlupınar, yaptığı açıklamada, kentte doğal gaz dağıtımını yürüten Çinigaz firmasından 27 Nisanda kendilerine 1523 liralık fatura gönderildiğini bildirdi.
Çarşıda faaliyet gösteren 11 esnafın ortak olduğu merkezi ısıtma sistemine kontörle gaz alımı yaptıklarını belirten Avlupınar, bu faturaya 11 Mayısta itiraz ettiklerini söyledi.
Bunun üzerine Çinigaz firmasınca yapılan incelemede sayaç arızalandığı için daha önceden ödemesi yapılmadığı halde doğal gaz kullandıklarının kendilerine bildirildiğini ifade eden Avlupınar, şöyle konuştu:
''Çinigaz firması, faturaya yaptığımız itiraz doğrultusunda haciz işlemi başlattı. Biz de geçen ekim ayında buna itiraz ettik. Geçen ay çarşıya gelen firma çalışanları, arızalı olduğu gerekçesiyle sayacı değiştirdi.
Oysa biz onlardan sayacın bilirkişi tarafından incelenmesini talep etmiştik. 20 Kasımda doğal gaz alımı için gittik, ancak kartımızın bloke edildiğini ve borçtan dolayı peşin bile olsa gaz veremeyeceklerini söylediler. Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın devreye girmesinden sonra kartımızın blokesini çözdüklerini, kartımızda 1268 kontör gaz bulunduğunu ve bunu kullanabileceğimizi belirttiler. Bunu da anlayabilmiş değiliz.''

-''ÇARŞI ESNAFI SOĞUKTA KALDI''-
Avlupınar, sayaçtaki kontörle geçen haftaya kadar kombinin çalıştığını, 25 Aralıkta gaz bittiği için Çinigaz dolum merkezine gittiklerini anımsattı.
Buradan peşin parayla gaz alma yönündeki isteklerinin kabul edilmediğini öne süren Avlupanır, şunları kaydetti:
''Şu an itibariyle tamamen taş bina olan Rüstempaşa Külliyesi El Sanatları Çarşısında doğal gaz olmamasından dolayı mağdur durumdayız. İhtilaflı borcumuz hukuki süreçte de olsa peşin parayla bile bize doğal gaz vermiyorlar. Çarşı esnafı soğuktan korunmak için ısıtıcılar temin ediyor ve elektrikle ısınma gayreti içindeler. Bu durum çarşımıza ziyaret veya ticaret amacıyla gelen yerli, yabancı turistler ve müşterilerimizce yadırganmaktadır. Çarşı esnafımızın ekonomik durumlarını ise son derece olumsuz etkilemektedir.''
Avlupınar, kendilerine doğal gaz verilmediği için çarşı esnafının soğukta kaldığını savunarak, bu sorunun çözümü için yetkililerden yardım beklediklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com