Doğal Taş Pazarlama Takımı'nın ilk hedefi Güney Amerika pazarı

Doğal Taş Pazarlama Takımı'nın ilk hedefi Güney Amerika pazarı
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, 10 firma ile Brezilya'ya ihracat gezisi düzenleyecek

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Doğal Taş Pazarlama Takımı'nı hayata geçiriyor. Türk doğal taş sektörünün küresel pazarda rekabet gücünü arttırmayı ve firma sahiplerinin ürün ve hizmet kalitelerini geliştirmeyi amaçlayan İMİB, 16-22 Şubat arasında ilk yurtdışı faaliyetini gerçekleştirmek üzere 10 firma ile Brezilya'ya gidiyor.

İMİB'den yapılan açıklamaya göre, Türk doğal taşı markasını yaratmak ve bu marka ile tüm dünyaya ihracat yapabilmek için pek çok projeye imza atan İMİB, Ekonomi Bakanlığının Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) desteği kapsamında "Doğal Taş Pazarlama Takımı" projesine imza atıyor. Doğal taş sektöründe faaliyet gösteren firmaların ihracat kapasitelerini geliştirmek, yeni pazarlara açılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında ilk yurt dışı organizasyonu, 10 doğal taş firmasının katılımıyla Brezilya'da gerçekleşecek.

Doğal Taş Pazarlama Takımı, ilk olarak 17 Şubat'ta Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde alıcı firmalarla bir araya gelerek ikili iş görüşmelerinde bulunma fırsatı yakalayacak. Aynı program çerçevesinde, 18-21 Şubat 2014 arasında ise Espirito Santo eyaletinin Vitoria şehrinde düzenlenecek olan 2014 Vitoria Doğal Taş Fuarı'na pazarlama takımı ile milli katılım sağlanacak. Ayrıca firmaların Brezilya doğal taş pazarını yakından tanıması amacıyla fabrika ve ocak gezileri de düzenlenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Can Çoker, Doğal Taş Pazarlama Takımı projesi için önemli bir adım daha atmaya hazırlandıklarını, projenin yurtdışı pazarlama faaliyetlerinin ilki için URGE Pazarlama Takımı'nda yer alan 10 firma ile Brezilya'ya gideceklerini belirtti. Çoker, şunları kaydetti:

"Dünyanın özellikle granit ihracatında en büyük doğal taş ihracatçılarından biri olan Brezilya'ya gerçekleştireceğimiz söz konusu heyet ile rakip bir pazarı yakından tanımış olacağız. Ayrıca firmalarımız için organize ettiğimiz ikili görüşmelerle kendilerine yeni işbirlikleri olanağını sunuyoruz. Rekabet gücümüzü arttırmak için bu ve benzeri projelerin sektörümüz açısından son derece yararlı olduğuna inanıyoruz. İMİB olarak bundan sonraki dönemlerde de böyle projelerin içinde yer almaya devam edeceğiz."

Muhabir: Semra Orkan
Yayınlayan: Zekeriya Gülün

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com