DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI'NA İLGİ!

DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI'NA İLGİ!
Çiftçiler, yaz aylarında büyük uğraşlarla yetiştirdikleri doğal meyve ve sebzeleri ilçe pazarında satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Çiftçiler, yaz aylarında büyük uğraşlarla yetiştirdikleri doğal meyve ve sebzeleri ilçe pazarında satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde yaz aylarında köylülerin yetiştirdiği doğal domates, biber, patlıcan, salatalık, yeşil fasulye gibi ürünler hasatla birlikte ilçe pazarlarındaki yerlerini aldı. Çiftçiler, doğal ürünleri semt pazarlarında satarak hem aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar, hem de vatandaşlara ekolojik ürün satmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Fiyatıyla da oldukça uygun olan sebze ve meyveler vatandaş tarafından büyük ilgi görüyor. Birçok vatandaş, köylülerin sattığı doğal ürünlerin bulunduğu tezgâhlara gelerek haftalık ya da yıllık yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor. Hayvan gübresi ve su dışında hiçbir katkı maddesi bulunmayan ve yüzde yüz doğal yetiştirilen bu ürünler, köylülerin bütçesine de önemli katkılar sağlıyor.
'Ürettiğimiz ürünlerimizle kışlık ihtiyaçlarımızı da karşılıyoruz' diyen köylülerden Mehmet Saygın, 'Bahçemizden birkaç defa ürün hasadı yapıyoruz ve kalanı da pazarda satıyoruz' diyor. Sattıkları ürünlerden aile bütçelerine katkıda bulunduklarını belirten Saygın, 'Yıllardır kendi halimizde amatör sebze üreticiliği yapıyoruz. Ürettiğimiz ürünler yüzde yüz doğal ve ekolojik olduğu için vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bizim ürünlerimiz tamamen doğal olduğu için tercih ediliyor. Ayrıca tüketiciler birinci elden ürün aldıkları için de ucuz oluyor. İlçede yaşayan vatandaşlar sırf doğal ve pazara göre ucuz olduğu için bu ürünleri satın alıyorlar. Pazarda satılan birçok ürünün hormonlu olduğunu hepimiz biliyoruz. Kendi yetiştirdiğimiz sebze ve meyveler yüzde yüz doğal, tadının da diğer ürünlere göre çok lezzetlidir. İnsanlar bizim ürünlerimizi gönül rahatlığı ile yiyebilirler' şeklinde konuştu.
Öte yandan birçok vatandaş kışlık kurutmalık yiyeceklerini ve turşularını köylülerin sattığı doğal ürünlerden temin ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com