Doğalgaz abonelerine uyarı

Doğalgaz abonelerine uyarı
Kütahya Tek Doğalgaz Dolum İstasyonu Sorumlusu Mustafa Tek, vatandaşların güvenli doğalgaz kullanımı için, kombileriyle ilgili servisleri arayıp, baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Tek, yaptığı açıklamada, yaygın kullanılan bir yakıt olan doğalgazın, doğru kullanıldığında son derece güvenli ve ekonomik bir yakıt olduğunu ifade etti.

Mustafa Tek, "Doğalgazın şehrinize ve binanıza ulaşımında kullanılan hatlar en yeni teknolojiyle üretilmiş, standartlara uygun ve uzman kadrolarımızın denetiminde projelendirilerek tesis edilmektedir. Doğalgaz zehirsiz bir gazdır. Basında yer alan, yaralanma ve ölümlere sebep zehirlenme doğrudan doğalgazla ilgili değildir. Zehirlenmeler, doğalgaz yakıcı cihazlarının bağlandığı bacaların temizlenmemesi, bakımının yapılmaması veya baca malzemelerinin zaman içerisinde deformasyona uğraması; baca sensörünün bulunmaması veya iptal edilmesinden dolayı görevini yapamaması ve dışarıya atılamayan baca gazının iç ortama yayılması sonucu gerçekleşmektedir" diye konuştu.

Doğalgaz kokusu hissedildiğinde derhal 187 Doğalgaz Acil Hattı'nın aranmasını isteyen Mustafa Tek, "Ortamı havalandırmak için bina giriş kapısı ile aydınlığa açılan tüm pencereleri açınız. Koku bina içindeyse, bina girişindeki ana doğalgaz giriş vanasını kapatınız. Koku evinizin içindeyse doğalgaz sayacının önündeki vanayı kapatınız. Sigara içmeyiniz, kibrit, çakmak ve ateş yakmayınız. Elektrikli cihazlarınızı çalıştırmayınız, çalışır durumda olanları kapatmayınız. Elektrik düğmelerini ve kapı zillerini kullanmayınız. Asansör ve benzeri cihazları çalıştırmayınız. Gaz kaçağının olduğu binada telefonları kullanmayınız. Bina görevlisi ve yöneticisine haber veriniz. 187 Doğalgaz Acil hattını arayınız" şeklinde konuştu. (VİK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com