Doğan Akın eleştirilere sert yanıt verdi!

Doğan Akın eleştirilere sert yanıt verdi!
T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın, 'Taraf'laştıkları iddialarına yanıt verdi.

Doğan Akın bugün kaleme aldığı yazısında T24'e yönelik 'Taraf'laşıyorlar eleştirilerine yanıt verdi. Hiçbir zaman bir taraf olmadıklarının altını çizen Akın "Bizden mahalle gazeteciliği beklemeyin" diye yanıt verdi.

İşte Akın'ın yazısından bir bölüm:

"Bizden mahalle gazeteciliği beklemeyin
Yeni tasarım vesilesiyle başlayan tartışmada, T24'ün “Taraf'laştığı” iddiaları da öne sürüldü. T24 için yeni bir durum değil bu.

Mustafa Balbay'ın, yargılanmasına gerekçe gösterilen notları iddianame açıklanmadan önce yayımladığımızda “Taraf'laşmak”la, Erzincan Başsavcısı'yken tutuklandığında İlhan Cihaner'in yürüttüğü cemaat soruşturmasının kayıtlarını yayımladığımızda bu kez tam aksi cephelere yandaşlıkla suçlanmıştık. Yaftalanmak istendiğimiz başka örnekler de oldu.

T24 ne Taraf'laşır, ne başkalaşır. Ama vaktiyle Taraf'a eleştiriler de yöneltilmiş bu sütunda bir hatırlatma yapmak boynumuzun borcu. Her şey bir yana; bu ülkede çeyrek yüzyıl boyunca hiçbir mahalledeki hiçbir gazete ve televizyon, karakollarda, devriyelerde, dağlarda, arazide bölük bölük öldürülen gençlerin hesabını, o gençlerin güvenliklerinden sorumlu olanlara sormaya cesaret edemedi. Ta ki o Taraf gazetesi, o karakolların kurulduğu yerleri, o çocukların başında olması gereken subaylar ile onlara komuta eden generallerin ne yaptığını, askerin neden işini yapmak yerine seçilmişleri aşağılayıp memleket idaresine soyunduğunu sorgulayana kadar.

Gerçekleri porsiyonlara ayıran her mahalle, bugüne kadar her mahalleden haber veren T24'e bir isim takmaya çalıştı. Ancak hiçbiri tutmadı, zira hiçbiri değildik.

Biz T24'ü, şu ya da bu mahalleden alkış veya ayar almak için, şu ya da bu mahallenin peşine takılmak için, şu ya da bu mahallenin yanında slogan atmak için kurmadık. İşimiz habercilik, ne yaptığımızı ve mütevazı imkânlarımız ölçüsünde bundan sonra neler yapacağımızı iyi biliyoruz. Yakında başka yenilik ve haberlerle karşınızda olacağız.

Velhasıl T24'ten ayrılanlara, T24'te kalanlara, T24'e katılanlara ve bizi hakkaniyetle eleştirip uyaranlara sonsuz teşekkür borçluyuz. T24 önce, bu ülkede berbat edilen gazeteciliği temizlemek için ellerinde kovalarla işe koyulan gazetecilerin, sonra onların katkılarıyla bugünlere ulaştı.

Aktivizm değil, jurnalizm...

Hep durduğumuz bu yerde olmaya devam edeceğiz.

Hiçbir mahalleden alkış beklemeden...

Ve hiçbir mahalleden ayar kabul etmeden... (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com