Doğan Medya Önünde Olaylar Çıktı!

Doğan Medya Önünde Olaylar Çıktı!
BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız'ın da aralarında bulunduğu bir grup Bağcılar'daki Doğan Medya Center önünde eylem yaptı.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Batman Milletvekili Bengi Yıldız'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişilik grup, Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'ın köşe yazısını protesto etmek için Doğan Medya Center önünde toplandı.

Yazarı protesto eden grup adına Bengiz Yıldız ve beraberindeki birkaç kişi içeri girerek, gazete yöneticileriyle görüştü.

Görüşmenin ardından dışarı çıkan Yıldız, yaptığı açıklamada köşe yazısına tepki göstererek, olay yerinden ayrıldı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemin ardından dağılmaya başlayan grup, polisin Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'nı (TOMA) taşladı. Olay çıkaran gruba polis tazyikli suyla müdahale etti. Bu sırada göstericiler Doğan Medya Center binası yerine Dünya Gazetesi'ni taşladı. Trafik lambaları ve otobüs durağını da taşlayarak zarar veren grup, TEM bağlantı yolunu kısa süreliğine trafiğe kapattı.

Polisin müdahalesine rağmen dağılmamakta ısrar eden göstericiler, TEM Otoyolu'nda seyreden bir polis otosuna da saldırmak istedi. Gruptan bazı kişilerin araya girmesi ile bundan vazgeçen grup, TEM'de ilerleyen bir panzeri taşladı. Öfkeli grup, bir süre polise diredikten sonra dağıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com