Doğan Yurdakul'dan ilk açıklama: "Unutulmak kötü şey"

Doğan Yurdakul'dan ilk açıklama: "Unutulmak kötü şey"
Sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye edilen gazeteci Doğan Yurdakul,"İçeride umutlanmak iyi birşey değil" dedi

Oda tv davası kapsamında yaklaşık 1 yıldır tutuklu bulunan yazar Doğan Yurdakul tahliye edildi. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi Yurdakul'u sağlık sorunları nedeniyle tahliye etti. Yurdakul akşam saat 20.30 sıralarında Silivri Cezaevi'nden çıktı. Yakınları tarafından karşılanan Yurdakul, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yurdakul, "tahliye talebini bekliyor muydunuz?" şeklindeki soruya "Avukatlarım dün bana söylediler bir umut olduğunu. İçeride umutlanmak iyi birşey değil. Akşam haberlerinde gördük. Nedim bana haber verdi" diye yanıt verdi. 1 yılın kendisi için çok zor geçtiğini belirten Yurdakul, cezaevi ve Silivri Devlet Hastanesi doktorlarına teşekkür ederek"onların sayesinde ayakta durdum" dedi. Yeğenleri ve kızıyla hasret gidereceğini belirten Yurdakul, "Herkesi çok beklettik. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

YURDAKUL'UN İLK AÇIKLMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Yurdakul'un avukatları 20 Şubat tarihinde Yurdakul'un böbrek yetmezliği, sağ böbreğinde kist olduğu, damar tıkanıklığı, gizli şeker ve kalp ritmi bozukluğu rahatsızlıkları bulunduğu ve 66 yaşında olmasını gerekçe göstererek

tahliye talebinde bulunmuştu. Talebi değerlendiren mahkeme heyeti Yurdakul'un sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verdi. Yurdakul, 7 Mart 2011 tarihinde Oda tv kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Yurdakul, yaklaşık 1 yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunuyordu.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com