Doğan'dan Bitlis ve JİTEM İtirafları!

Doğan'dan Bitlis ve JİTEM İtirafları!
JİTEM'in kurucusu emekli Albay Doğan, Eşref Bitlis suikastinin ayrıntılarını Ergenekon Savcısı Öz'e anlattı. Küçük'ü de “JİTEM'i çıkarları için kullanmakla suçladı..

İnternete düşen ses kayıtlarıyla gündemi sarsan ve geçmişin en karanlık suikastlerinden şehit Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis dosyasının yeniden açılmasına neden olan Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’e ek ifade verdi. Savcı Öz’ün çağrısı üzerine dün star’a “Ölecek de olsam savcıya gideceğim” diyen Doğan, Savcı Öz’e “Veli Küçük ve Yeşil JİTEM’i çıkarları için kullandılar” dedi.

SAVCI ÖZ’E 8 SAAT İFADE VERDİ

Ergenekon kapsamında savcılıkta verdiği ifadede “JİTEM’i ben kurdum” diyen emekli Albay Arif Doğan internet sitelerine düşen ses kayıtlarında da şok iddialarda bulunuyordu. Dün sabah saat 09.30 sularında geldiği İstanbul Adliyesi’ne tekerlekli sandalye üzerinde alınan Arif Doğan, Savcı Öz’e 8 saat ifade verdi. Arif Doğan’ın Zekeriya Öz’e 8 saat boyunca Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün de karıştığı birçok olayı anlattığı iddia edildi. Emekli Albay Doğan’ın, “Küçük’ün JİTEM’i kendi çıkarları için kullandığını” öne sürdüğü belirtildi.

BUGÜN TEKRAR İFADEYE GELECEK

Adliyeden ayrılırken gazetecilerin sorularını yantılamayan Doğan “Yarın (bugün) öğleden sonra tekrar ifade vermeye geleceğim. Şeker hastasıyım. Çok fazla konuşamayacağım” dedi. İfadesinde uçak kazası sonucu ölen Orgeneral Eşref Bitlis suikasti ve JİTEM’i anlatan Doğan’ın ‘’Devletin bana verdiği görevi yaptım, pişman değilim’’ dediği kaydedildi. Savcı Öz’ün Doğan’ın ifadeleri üzerine yeni bir soruşturma başlatarak, ifadede yer alan ve şu ana kadar aydınlatılamayan birçok olayı yeniden mercek altına alacağı belirtildi.

VELİ KÜÇÜK, YEŞİL VE ERSEVER

Doğan’ın uzun saatler verdiği ifadesinde Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük, tetikçi Yeşil kod Mahmut Yıldırım ve Binbaşı Cem Ersever ile ilgili önemli iddialarda bulunduğu kaydedildi. “Orgeneral Eşref Bitlis’in, Ersever’in planlamasıyla JİTEM tarafından öldürüldüğünü detaylarıyla anlattığı” belirtilen Doğan’ın, Yeşil ve Veli Küçük’ün de karıştığı birçok olay hakkında ayrıntılı bilgiler verdiği ve “Küçük’ün JİTEM’i kendi çıkarları için kullandığını” öne sürdüğü belirtildi.

Diyarbakır Savcılığı

JİTEM ve faili meçhul cinayetleri Doğan’a soracak

“JİTEM’i ben kurdum” ve “Albay Cemal Temizöz gibi JİTEM’ciler iki adam öldürüp gömerler” sözleri üzerine JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturmaların sürdüğü Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Arif Doğan’ın ifadesinin alınmasına karar verdi. Diyarbakır Başsavcılığı’nın, emekli Albay Doğan’ın talimatla ifadesinin alınması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazacağı öğrenildi.

10 BİN JİTEMCİ İLE...

İnternet ortamına düşen ilk ses kaydında ‘’JİTEM’i ben kurdum’’ diyen ve emekli Albay Doğan, aynı zamanda ‘’Alevi-Sünni kavgası için Alevilere saldıracak sakallı bir ekip kurdum. 7 bin ruhsatsız silah dağıtıp terörist yetiştirdim. 10 bin silahlı adamla suç örgütlerini yönettim’’ sözlerini kullanmıştı.

TEMİZÖZ GİBİLER...

Arif Doğan, ikinci ses kaydında da “Türkiye’de iki tane JİTEM vardır. Birinci JİTEM eşittir yani esas JİTEM. İkinci JİTEM eşittir götemdir. 2 tane adamı öldürür gömer. Bir adamı kaçıran, Hizbullah’ın hiç bulunmadığı yerde Hizbullahçılar’a PKK’lı teslim eden. Mesela nedir Cemal Temizöz Albay...” demişti.

Ankara’da Eşref Bitlis soruşturması başladı

Arif Doğan’ın, cinayetin arkasında durmasa şehit Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in öldürülemeyeceğini itiraf ettiği ses kayıtları ve basında çıkan haberlerin ardından harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, Bitlis’in ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. 17 Şubat 1993’teki kazayla ilgili suikast şüphesi yıllardır giderilememişti. Arif Doğan’ın internete düşen ses kaydındaki sözleri üzerine harekete geçen Terör ve organize suçlara ilişkin soruşturmalara bakmakla görevli Ankara Özel Yetkili Başsavcıvekilliği’nin, ilk olarak Eşref Bitlis’in soruşturmasını yürüten ve takipsizlik kararı veren Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığından dosyanın bir kopyasını isteyeceği öğrenildi. Soruşturmayı yürütecek olan Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Görüşen’in delillerin tekrar toplanması ve gazetelerde çıkan haberler doğrultusunda soruşturmayı genişleterek yürüteceği de ifade edildi.

Ölmeden önce gönüllü olarak anlatıyorum

Ölmeden önce gönüllü olarak tüm bunları anlattığını belirten Doğan’ın ifadelerinde yer alan iddiaların mercek altına alınacağı ve gibi Diyarbakır olay yeri savcılıklarına da ifadesinin gönderileceği kaydedildi.

STAR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com