Doğan'dan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde inceleme

Doğan'dan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde inceleme
Orman Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Genel Müdür Yardımcısı Doğan, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü görevine bir süre atanan Kenan M. Eryiğit'e de başarılar diledi.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Genel Müdür Yardımcısı Doğan, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü görevine bir süre atanan Kenan M. Eryiğit'e de başarılar diledi.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, öncelikle Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Bölge Müdürü Kenan M. Eryiğit'e başarı dileklerini iletti.
Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan'ın ziyaret ve başarı dileklerinden dolayı teşekkürlerini sunan Bölge Müdürü Kenan M. Eryiğit, “Genel Müdürlüğümüzün politikalarına paralel olarak, vatandaş odaklı hizmet anlayışımızla hizmette sınır tanımıyor, var gücümüzle çalışıyoruz. Ormanları korumak ve geliştirmek konusunda devralmış olduğumuz hizmet yarışında azamî gayret içerisindeyiz. Bize duyulan güveni boşa çıkartmamak için Bölge Müdürlüğümüz personeli ile birlikte ekip anlayışıyla vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda bize destek veren Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum' dedi.
Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan ve Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanı Süleyman Cevahir, ziyaretin öğleden önceki bölümünde Ilıca İlk Müdahale Ekip Binası ve Eğitim Merkezinde incelemelerde bulundular.
Bölge Müdürü Eryiğit, Ilıca İlk Müdahale Ekip Binası ve Eğitim Tesisinin artık ihtiyaca cevap veremediğini, büyük onarıma ihtiyacı olduğunu dile getirirken, Genel Müdürlüğün desteği ile Ilıca İlk Müdahale Ekip Merkezi ve Eğitim Merkezinin amacına uygun ve daha iyi hizmet sunabilecek duruma getirilebileceğini söyledi.
Orman yangınları ile mücadelede verdiği şehitleri ile onur ve gurur duyan, yaptığı hizmetlerle göz dolduran teşkilat mensuplarının, rahat çalışma ortamlarında görev yapmalarının öncelikli olduğunu belirten Genel Müdür Yardımcısı Doğan, personelin yaşadığı, hizmet verdiği ve mesaisini harcadığı mekânların temiz ve bakımlı olması gerektiğini vurgularken yeterli desteğin verileceğini ve tüm ihtiyaçların karşılanacağını ifade etti.
Ziyaretinin öğleden sonraki bölümünü Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü personeline ayıran Genel Müdür Yardımcısı Doğan, askerlik hizmetini Kütahya'da yapmış olması nedeniyle Kütahya'nın hayatında ayrı bir yeri olduğunu belirterek geçmişi yad etti.
Orman Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, personelle yapılan kısa sohbet sonrasında Yangın Harekat Merkezini ziyaret etti. Bölge Müdürü Kenan M. Eryiğit, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde - Emet Orman İşletme Müdürlüğü, Kuşoynağı Yangın Gözetleme Kulesinde 2011 yılında kurulan “Kameralı İzleme Sistemi” hakkında bilgi verirken, 2012 ve sonraki yıllarda da imkânlar ölçüsünde kameralı izleme sistemi kurulumu çalışmalarının yaygınlaştırılacağını ifade etti.
Orman Genel Müdürlüğü'nün sahip olduğu yangın söndürme araçları ve teknoloji ile orman yangınlarının söndürülmesinde büyük aşama kaydedildiğini vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı Doğan, erken müdahalenin önemine dikkat çekerek “Artık ormanların 24 saat kamera ile izleniyor. Meydana gelecek bir orman yangınına çok kısa sürelerde müdahale etme imkanına kavuştuk. Son yıllarda sağlanan teknolojik imkanlar ile yüreği vatan ve orman sevgisiyle dolu ormancıların özverili ve üstün gayretleri sayesinde dünyada bu konuda başarılı ve hatırı sayılır söz sahibiyiz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com