Doğanın Kopyası

Doğanın Kopyası
Alayuntlu Hüseyin Efe 40'ıncı yıl resim sergisini Kütahya Kültür ve Sanat Derneğinde (KÜSAD) 8 Ocak'ta açarak, resimlerin hayal ürünü olmadığı tamamıyla doğadan esinlenerek resimleri meydana getirdiğini vurgulayarak bütün sanat severlerin bu sergiyi gör

Alayuntlu Hüseyin Efe 40'ıncı yıl resim sergisini Kütahya Kültür ve Sanat Derneğinde (KÜSAD) 8 Ocak'ta açarak, resimlerin hayal ürünü olmadığı tamamıyla doğadan esinlenerek resimleri meydana getirdiğini vurgulayarak bütün sanat severlerin bu sergiyi görmeleri gerektiğini vurguladı.


Alayuntlu Hüseyin Efe 40'ıncı yıl resim sergisini Kütahya Kültür ve Sanat Derneğinde (KÜSAD) 8 Ocak'ta açarak bütün sanat severlerin bu sergiyi görmeleri gerektiğini vurgularak, yaptığı bu resimlerin hayal ürünü olmadığı tamamıyla doğadan esinlenerek resimleri meydana getirdiğini özellikle vurguladı. Resim üzerine akademik bir eğitim almadığını belirten Efe, resim yapma aşkının çocuklukltan beri içinde olduğunu belirterek, bu aşkla resim yapmaya başladığını vurgulayarak özgeçmişini basın mensuplarıyla paylaştı.
Hüseyin Efe 1940 yılında Kütahya'da doğduğunu, eğitiminin ilk evrelerini Kütahya'da bitirdiğini, daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi / Makine mühendisliği bölümünde eğitimine devam ettiğini açıklayarak, mali imkansızlıklaradan okuldan ayrılmak zornda olduğunu belirtti. Efe, daha sonra 2 yıl bir profesörden, edebiyat ve felsefe dersi aldığını ve çeşitli kamu hizmetlerinden çalıştıktan sonra, 1981'de Tügsaş'tan kimya teknisyeni olarak emekli olduğunu ifade etti. İlkokul çağlarından beri devam eden resim çalışmalarını, 1982 yılından itibaren hızlandırarak ilk sergisini 1988 yılında turizm müdürlüğünün yardımıyla, Turizm Haftası'nda açtığını kaydeden Efe yaptığı resimlerinin beğenilmesi sonucu çalışmalarını hızlandırdığını vurguladı.
Alayuntlu Hüseyin Efe gelecekte doğal güzellikleri ve doğayı tuvale döken sanatını yurt dışına taşımayı ve bu vesile ile Kütahya'yı yurt dışında tanıtmayı amaçladığnı vurgulayarak, çalışmalarını Kütahya'daki evinde sürdürdüğünüde belirtti.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com