Doğan'ın Satışında Şok Gelişme

Doğan'ın Satışında Şok Gelişme
Doğan Grubu'nun kısa listeye kalan üç taliplisinden biri olan ABD'li KKR Co. satınalma ihalesine beş kala bir büyük Türk grupla ortaklık anlaşması yaptı.

Doğan Yayın Holding'in (DYH) doğrudan veya dolaylı bağlı ortaklıkları olarak faaliyet gösteren ve Hürriyet Gazetecilik dışında kalan bazı varlıklarının satışı için oluşturulan kısa listeye kalan şirketlerden ABD'li girişim sermayesi şirketi KKR Co teklif verme sürecinde yerli bir ortakla anlaşarak yola devam etme kararı aldı.

Konuya yakın bir kaynak, "KKR Doğan medya varlık satışında teklif vermek için yakın zamanda büyük bir Türk grubuyla bir ortaklık anlaşması yaptı" dedi ve grubun adı ile ilgili bir bilgi vermedi.

Aynı kaynak bağlayıcı teklifler için 1 ay kadar zaman olduğunu söyledi. Konuya yakın başka bir kaynak da, "KKR'ın yerli bir ortakla anlaştığını duyduk" dedi.

Doğan Yayın Holding'in varlık satış sürecinde, Hürriyet Gazetecilik dışında kalan bazı varlıklarının satışı için oluşturulan kısa listeye Texas Pasific Group (TPG), KKR Co ve Time Warner Group kaldı.

Süreci yöneten Goldman Sachs , Hürriyet için ayrı bir süreç başlattı ve ilk geçici teklifleri 1 Şubat'ta istemişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com