Doğansoy 'hayır', Demirci 'evet' dedi

Doğansoy 'hayır', Demirci 'evet' dedi

12 Eylül'de anayasa değişiklik paketi ile ilgili olarak gerçekleştirilecek olan referandum öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tavşanlı İlçe Başkanı Niyazi Doğansoy, 'hayır' turlarını sürdürüyor.
Tavşanlı Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yasin Demirci'yi ziyaret eden Başkan Niyazi Doğansoy, Demirci'ye partilerinin referadum için neden hayır kampanyası yürüttüklerini anlattı. Referandumda Demirci'ye hayır çağrısında bulunan Doğansoy şunları söyledi:'12 Eylül referandumunda CHP neden hayır diyor? CHP Türkiye genelinde bu kampanyayı yürütüyor? Öncelikle hazırlanan bu anayasa paketi tek parti anayasa paketi olarak karşımıza çıkıyor. Hiçbir uzlaşma barındırmıyor bünyesinde. AKP'nin tek başına hazırlayıp diğer partilere siz bunu kabul edeceksiniz diye yaklaşımı olan bir paket. İçeriğine baktığımız zaman hukuk devletinin çökmesi adına yanlış maddeler ihtiva ediyor. Yargı bağımsızlığının elden gideceği endişesini taşıyoruz. Diğer maddelerde halkımıza getirdiği çok fazla bir şey yok. İki madde hariç diğer maddeler bu iki maddenin üstünü örtmek için düzenlenmiş diyebiliriz. 12 Eylül'deki darbeye karşı intikam alınması şeklinde kamuoyunda bir anlatım var. 12 Eylül'den hesap sorma adına düşünce varsa bu devrin getirdiği dokunulmazlık, seçim barajı, YÖK kanunu gibi hususlar bu paketin içinde yok. 12 Eylül'den 30 yıl zaman geçmiş. Kimden hesap soracaksın kimse kalmamış ki. Bence bu hesap sorma işi bir aldatmaca. Bu anayasanın yarısı değişmiş zaten.'
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yasin Demirci ise Doğansoy ile kendilerinin bakış açılarının tamamıyla farklı olduğunu dile getirerek, 'Ama güzel olan birbirimize farklı noktalarda dahi iyi niyetle yaklaşabilmektir' ifadelerini kullandı.
Referandumda 'evet' çıkmasının daha hayırlı olacağını düşündüklerini ifade eden Kooperatif Başkanı Yasin Demirci, 'Önemli olan diyalogun güzel bir şekilde oturulup tartışılabilmesidir. Bu bir medeniliktir. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ne olursa olsun birbirimizi incitmemeliyiz' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com