“DOĞAYLA GÜLELİM DİYE” PROJESİ ÜLKE SINIRLARINI AŞTI

“DOĞAYLA GÜLELİM DİYE” PROJESİ ÜLKE SINIRLARINI AŞTI
“DOĞAYLA GÜLELİM DİYE” PROJESİ ÜLKE SINIRLARINI AŞTI

KÜTAHYA - Kütahya Evliya Çelebi İlköğretim Okulu'nun yaklaşık üç ay önce başlattığı ve okulda başarılı bir şekilde uygulanan projeye Kütahya’daki diğer okullarından, diğer illerden ve yurt dışından eserlerin geldiği bildirildi.
Projenin etkili bir şekilde uygulanmasından sonra Kütahya’nın diğer okulları, yurt dışından bazı okullar projeye destek vererek katılıyorlar. Katılım yoğun bir şekilde devam ettiğini bildiren proje koordinatörleri, “Projeye katılan ve destek veren yabancı katılımcılar doğal yaşam sunan doğanın herkes için vazgeçilmez olduğunu, iyi bir yaşam alanının bizlerin ve gelecek nesillerin hakkı olduğunu, iyilik üzerine kurulu bu projenin uzun süre yaşaması gerektiğini belirtiyorlar” dedi.
Projede birinci olan Kütahya Evliya Çelebi İlköğretim Okulu 5/C sınıfı öğrencisi Sema Özduran: “Kedileri çok seviyorum. Aç kalan dört kedi yavrusunu sütle besledim, evime aldım, annem bana kızmadı. Bembeyaz küçücük çok sevimli hayvanlar. Okul müdürümüz Kadir Taşan kedileri okula getirmemi istedi, getirdim. Öğretmenler ve öğrenciler küçük kedileri gördü ve çok sevdiler. Proje uygulamaya geçtikten sonra sınıflarımız okul bahçemiz çok temiz kalıyor” dedi.
Proje koordinatörleri proje içeriği ile ilgili şu bilgileri anımsattılar; “Projede öğrenciler doğayla ilgili bir iyilik yapıyor, yaptıkları iyilikleri okulun elektronik posta adresine yolluyorlar. İnceleme kurulu gönderilen eserleri inceliyor ve bu eserler arasından ilk dört eseri belirliyor. Projeye katılan öğrencilere fidan armağan ediliyor, fidanları diken öğrenciler de birer kitap kazanıyor. Toplanan bu eserler okulun tüm öğrencilerine törenle elektronik ortamda sunuluyor. Daha sonra tüm eserler okulun panosunda sergileniyor. Doğayla ilgili yaptığınız bir iyiliği kutahyaevliyacelebi@gmail.com adresine yollayarak “Doğayla Gülelim Diye…” projesine destek verebilirsiniz.”
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com