Doğmamış çocuğu babasız kaldı

Doğmamış çocuğu babasız kaldı
Sibel Mukun: “Eşim çocuğumuzun cinsiyetinden bile habersiz. Parasızlıktan doktora gidemedim.”

10 gün sonra doğum yapacağını söyleyen Sibel Mukun, “Eşim çocuğumuzun cinsiyetinden bile habersiz. Parasızlıktan doktora gidemedim” dedi.

Soma’daki facianın ardından en acı hikâyelerden biri Kırkağaç’ta ortaya çıktı. Halen maden ocağında bulunan Hakan Mukun’un (30), 9 aylık hamile eşi Sibel Mukun (25), parasızlık nedeniyle doğacak çocuğunun cinsiyetini öğrenemediklerini söyledi. Kucağındaki 8 aylık oğlu Ömer’le ağıt yakan genç anne, “Kocam, 10 gün sonra doğacak olan çocuğumuzun cinsiyetini öğrenemeyecek. Parasızlık yüzünden doktora gidemedik” diye ağladı.

Kardeşi madenden atıldı

Kocasıyla severek evlendiklerini, parasızlık nedeniyle düğün yapamadıklarını belirten Mukun, şöyle konuştu: “Birbirimizi seviyorduk. Parasızlıktan düğün bile yapamadık. Evde eşyamız bile yok ama mutlu bir aile idik. Ben Hakan’a ‘Serserim benim’ derdim. Şimdi tek isteğim, serserimin çıkıp gelmesi, bana ve çocuğuna sarılması. Doğacak çocuğumuzun cinsiyetini öğrenmeden hayatını kaybederse çok üzüleceğim.”

Eşi Hakan Mukun’un kardeşi Uğur Mukun’un da yaklaşık üç ay önce işten atıldığını belirten Sibel Mukun, “Hakan, ben, çocuğumuz, annem, babam ve kardeşi olmak üzere altı nüfusa bakıyordu. 1000 TL maaş alıyordu. Kardeşi aynı madende kaynakçılık yapıyordu. 5 dakika geç kaldığı için kovuldu” dedi. Madendeki arkadaşlarına eşini sorduğunu belirten Mukun “Sağ çıkan arkadaşları, Hakan’ı ocakta gördüklerini söyledi. Yangın sırasında Hakan’ı ters tarafa koşarken görmüşler. Seslenmişler ancak duyuramamışlar” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com