“Doğrudan faaliyet destek programı” yürürlüğe girdi

“Doğrudan faaliyet destek programı” yürürlüğe girdi
Merkezi Kütahya'da bulunan ve Afyonkarahisar, Manisa, Uşak illerini de kapsayan Zafer Kalkınma Ajansının 950 bin TL bütçeli ''Doğrudan Faaliyet Destek Programı'' yürürlüğe girdi.

Merkezi Kütahya'da bulunan ve Afyonkarahisar, Manisa, Uşak illerini de kapsayan Zafer Kalkınma Ajansının 950 bin TL bütçeli ''Doğrudan Faaliyet Destek Programı'' yürürlüğe girdi.
Ajans Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, programla kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların, araştırma, fizibilite, planlama, strateji geliştirme, işbirliği ve iletişim altyapılarını güçlendirme gibi faaliyetlerinin destekleneceği bildirildi.
950 bin TL bütçeli programın hedef kitlesinin, sivil toplum kuruluşları, üniversitelere bağlı birimler, organize sanayi bölge müdürlükleri, meslek kuruluşları, belediyeler, il özel idareleri ve diğer kamu kurumları gibi kar amacı gütmeyen tüm kurum ve kuruluşlardan oluştuğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında, bölgenin ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünün ve tanınırlığının artırılması, yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesi, etkin işbirliği ağları oluşturulması, bilgi ve iletişim altyapısının geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin artırılması öncelikleri ile uyumlu iş ve yatırımların gerçekleşmesini destekleyecek, bu tür yatırımlara ön ayak olacak araştırma, fizibilite, stratejik planlama ve analiz gibi çalışmalara hibe desteği sağlanacaktır.
Programdan yararlanmak isteyen kurumların, ajans internet sitesinde (www.zafer.org.tr) yer alan başvuru rehberini incelemeleri ve proje başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Doğrudan Faaliyet Destek Programı, 2 Aralık 2011 tarihine kadar yürürlükte kalacak olup, program bütçesi olan 950 bin TL'nin tamamının kullandırılması sonucunda daha önceki bir tarihte de son bulabilecektir. Başarılı proje başvurularına 20 bin TL ile 75 bin TL arasında hibe desteği sağlanabilecektir. Projeler azami üç ay ile sınırlı olacaktır.''

-MALİ DESTEK PROGRAMINDAN YARARLANACAK PROJELER BELİRLENİYOR-

Açıklamada, 20 milyon TL hibe bütçeli Bölgesel Potansiyelin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programının 11 Aralık 2010'da başlayan başvuru süresinin 18 Mart'ta sona erdiği hatırlatıldı.
İmalat sanayi, tarıma dayalı sanayi ve turizmde özel sektör ve diğer kesimlerden ajansa sunulan projelere 500 bin TL'ye varan miktarlarda hibe desteği imkanı sunan program kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin, 17 Haziran'daki Yönetim Kurulu toplantısında onaylanarak kamuoyuna ilan edileceği duyurulan açıklamada, ''Zafer Kalkınma Ajansı, değerlendirme sürecinin mevzuatta belirtilen usul ve esaslara uygun olarak, şeffaf ve etkin şekilde tamamlanması için gerekli tüm şartları tesis etmiştir'' denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com