Doğu Karadeniz'de Turizm ve Gezi Rehberi Hazırlanıyor

Doğu Karadeniz'de Turizm ve Gezi Rehberi Hazırlanıyor
Dağcılık, rafting, trekking, cip safari, heliski, olta balıkçılığı ile konaklama alanların rotaları ile birlikte yer alacağı kapsamlı kitap hazırlayacak.

Rize Kaçkar Dağcılık Kayak Rafting ve İhtisas Spor Kulübü (KDRK), bölge illerinde dağcılık, rafting, trekking, cip safari, heliski, olta balıkçılığı ile konaklama alanların rotaları ile birlikte yer alacağı kapsamlı kitap hazırlayacak. Türkçe ve İngilizce olarak basılacak kitap değişik dillerde de intenete taşınacak.

Rize'de faaliyet gösteren KDRK, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın desteklediği proje ile 'Doğu Karadeniz'in Outdoor Turizm ve Gezi Rehberi' adı altında çalışma başlattı. Çalışma kapsamında KDRK Başkanı Mehmet Emin Ayhan, proje koordinatörü Köksal Hapeloğlu, KDRK üyeleri Asım Haberal ve Hasan Önder Rize, Trabzon, Artvin ve Gümüşhane'de vadiler, akarsular, yayla ve Göller ile dağları havadan ve karadan fotoğraflayarak 224 sayfalık rehberi hazırlayacak. Türkçe ve İngilizce hazırlanacak rehber, çevirisi yapılarak değişik dillerde de internet ortamına taşınacak. Helikopterle havalanan ekipler, bu amaçla 4 bin 200 rakımlara kadar yükselerek bölgenin dağcılık, rafting, trekking, cip safari, heliski, olta balıkçılığı ile konaklama alanların fotoğraflamaya başladı.

"BÖLGENİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK"

Proje Koordinatörü Köksal Hapeloğlu, Doğu Karadeniz'in en kapsamlı turizm rehberinin hazırlıklarına başladıklarını, bölge illerinde alternatif turizm faaliyetlerinin yapılabileceği alanları rotaları ile göstermeyi amaçladıklarını söyledi. Hapeloğlu, "224 sayfadan oluşacak rehber Türkçe ve İngilizce olarak 10'ar bin adet basılacak. Rehber ayrıca Fransızca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Almanca gibi dillerde çevirileri yapılarak internet ortamına aktarılacak. Böylece bölgenin tüm turizm ve doğa sporları alanları bir elde toplanmış olacak. Bu sayede bölgenin tanıtımına katkı sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com