Doğu'da Öcalan gerginliği!

Doğu'da Öcalan gerginliği!
Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 13'üncü yıldönümü nedeniyle Hakkari, Diyarbakır, Batman, Şırnak ile Mardin'in Nusaybin, Kızıltepe ilçelerinde kepenkler bugün açılmadı.

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999 tarhinde Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 13'üncü yıldönümü nedeniyle Hakkari, Diyarbakır, Batman, Şırnak ile Mardin'in Nusaybin, Kızıltepe ilçelerinde kepenkler bugün açılmadı.

Hakkari merkez, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde esaf dükkanları açmadı. Nöbetçi eczane ve fırınlar dışında tüm işyerlerinin kapalı olduğu kentte, polis geniş güvenlik önlemi aldı. Hakkari merkezde toplu ulaşım araçları trafiğe çıkmazken, özel otomobillerini kullanan vatandaş sayısında da açalma olduğu görüldü.

BDP Hakkari il örgütü tarafından yapılacak basın açıklaması ve yürüyüş nedeniyle, polis olası bir olaya karşı kentin giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı. Diyarbakır, Batman, Şırnak kent merkezleri ile Şırnak'ın Cizre, Silopi; Mardin'in Nusaybin, Kızıltepe ilçelerinde kepenkler bugün açılmadı. Ağrı'nın Doğubayazıt ve Muş'un Bulanık ilçelerinde de bugün işyerleri açılmadı.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com