Doğu'da ve Batı'da kar yağışı etkili

Doğu'da ve Batı'da kar yağışı etkili
Yoğun kar yağışı hem Doğu'da hem Batı'da etkili oluyor.
Edirne Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kent merkezinde 3 santimetre olan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde 8 santimetreyi buldu. 
 
Yoğun kar yağışı nedeniyle trafik kazalarını ve ulaşımda aksamayı önlemek için Bulgar makamları, Türk gümrük yetkililerine Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan tır girişlerini durdurduğunu bildirdi.
 
Bunun üzerine, Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, otoyol gişelerinde tır sürücülerini Kapıkule Sınır Kapısı'na yönlendirmeye başladı.
 
Boğaz Köprüsü'nde zincirleme kaza
 
İstanbul'da şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar yerinden söküldü, yollardaki buzlanma nedeniyle trafik kazaları meydana geldi. Boğaz Köprüsü'ndeki zincirleme trafik kazasında 5 araç birbirine çarptı. 3 sürücünün hafif yaralandığı kaza nedeniyle yaklaşık 1 saat köprüde trafik çift yönlü durdu.
 
Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı
 
Bolu Dağı'nda dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak, sabah saatlerinde yerini kara bıraktı. Kar yağışı Karanlıkdere, Bakacak, Seymenler ile Darıyeri Hasanbey mevkilerinde etkisini artırdı, sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü. Karayolları ekipleri de karayolunun kapanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.
 
Çanakkale'de kuvvetli poyraz
 
Çanakkale Boğazı ve Kuzey Ege'deki kuvvetli poyraz da deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Saatteki hızı zaman zaman 50 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle bazı feribot ve araba vapuru seferleri iptal edildi.
 
Köy yolları kapandı
 
Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle halen 296 köyle ulaşım sağlanamıyor.
 
Halı sahaların çatıları çöktü
 
Malatya'nın Arguvan ve Hekimhan ilçelerindeki halı sahaların çatıları, üzerlerinde biriken kar nedeniyle çöktü. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com