Doğum gününde sahnede anılacak

Doğum gününde sahnede anılacak
Şair Can Yücel, 85. doğum yılında kendi şiirlerinden uyarlanan hayat öyküsü ''Can'' ile tiyatro sahnelerinde anılacak.

''Tiyatro Kumpanyası'' öncülüğünde gelişen proje için Yücel'in şiirlerini tiyatroya Genco Erkal uyarladı, ressam Mehmet Güleryüz de sahne için desen çizdi.

Kozzy Alışveriş Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi'nde 9 Ekim'de seyircisiyle buluşacak oyunun hem yönetmen, hem de oyunculuğunu Kemal Kocatürk üstlendi.

Uluslararası caz dünyasındaki yeni vokalistlerden biri olarak kabul edilen ''The Fryderyk Chopin'' ödüllü sanatçı Aga Zaryan, İstanbul Jazz Center'da bugün, yarın ve 8 Ekim'de konser verecek.

European Jazz Forum Magazine tarafından 2007, 2008 ve 2009 yıllarının ''En İyi Caz Vokalisti'' seçilen Aga Zaryan, İstanbullu cazseverlere Shirley Horn, Carmen McRae ve Joni Mitchell gibi caz dünyasının önemli sanatçılarının tarzlarını yansıttığı şarkılarını seslendirecek.

Gitar virtüozu Erkan Oğur, kemençe ustası Derya Türkan ve Fransız çello sanatçısı Vincent Segal ile birlikte 11 Ekim'de Aya İrini'de müzikseverlerle buluşacak.

Geleneksel ile moderni, yerel ile küreseli harmanlayan usta isimleri ''Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri'' kapsamında müzikseverlerle buluşturan Avea, bu yıl 3'üncüsünü gerçekleştirdiği konser dizisinde kendi kültüründen kopmadan dünya çapında üne kavuşmuş sanatçıları ağırlayacak.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 13 Ekim'deki sezonun açılış konserinde usta kemancı Vadim Repin ile birlikte romantik dönem repertuvarının seçkin örneklerini sunacak.

''Vadim Repin'in anadili: Müzik'' adını taşıyan ve 19. yüzyılda bestelenmiş eserlerden oluşan konserde Berlioz, Lalo, Schmitt ve R. Strauss'un eserleri kronolojik bir sıralama ile seslendirilecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com