Doğumunu köpeği de izledi

Doğumunu köpeği de izledi
İngiltere'de bir hastanede doğum yapan kadının köpeğinin doğumhaneye girmesine izin verildi. Yetkililer bu hareketi "doğum anında köpek sakinleştirici bir etki yapıyor" diye savundu. Doktorlar ise izin karşısında şok oldu.

İngiltere'de bir hastanenin doğumhanesinde bugüne kadar eşine rastlanmamış ilginç bir uygulama yapıldı. Hastane, hamile bir kadına köpeğinin doğumhaneye girmesine izin verdi.

Bu sıradığı uygulama karşısında hastane yetkililer köpeğin sakinleştirici bir etkisi olduğunu savunarak, verilen izni savundu. Barney adlı bir labrador sahibi doğum yaparken onu izledi. Yaklaşık iki saat süren doğumda sahibinin yanında olan köpekle ilgili eleştiriler de geldi. Uzmanlar doğum anında hijyen koşullarının tam sağlanamsı gerektiğine vurgu yaparak köpeğin doğumhaneye alınmasını eleştirdi.

The Sun gazetesine konuşan bir kaynak "Hemşireler ve doktorlar dehşete düştü ama hastaneden birileri kadına izin verdi ve doğum anında köpek yanında durdu" dedi.

Hastane yetkilileri bugüne kadar böyle bir şey görmediklerini ifade etti. Şimdi başka kadınların da bu tür bir taleple gelmeleri hastane çalışanlarını korkutuyor.

Bristol'daki St. Michael Hastanesi'nde yaşanan bu olayın kahramanı kadının adı açıklanmadı. Kadın köpeği doğumhaneye aldığına dair bir belge imzalamış. Hastane yetkililer köpeğin sakinleştirici etki yaptığını söylşeyerek yaptıkları hareketi savunuyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com