Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Bilaloğlu:

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Bilaloğlu:
"Hiçbir ekonomi durmadan büyümez, Türkiye ekonomisi de her ekonomi gibi ufak bir tökezleme yaşıyor. Doğuş otomobil olarak bizim Türkiye ekonomisi ile ilgili şüphemiz yok"

İSTANBUL (AA) - Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, hiçbir ekonominin durmadan büyümeyeceğini, Türkiye ekonomisinin de her ekonomi gibi ufak bir tökezleme yaşadığını belirterek, "Doğuş otomobil olarak bizim Türkiye ekonomisi ile ilgili şüphemiz yok. Biz Türkiye’nin geleceğine şüpheyle bakmıyoruz" dedi.

Porsche'un ilk kompakt SUV modeli Macan'ın tanıtımı amacıyla Doğuş Oto Maslak'ta düzenlenen toplantıda konuşan Bilaloğlu, son dönemlerde Türk lirasında değer kaybı, taksit sınırlandırması gibi gelişmelerin yaşandığını hatırlattı. Bilaloğlu, "Bunların etkilerini tabiki tek tek ayıklayabilmek zor ancak son 3 aydaki gelişmelerin ekonomiye etkisi negatif ancak bunun boyutunu ölçebilmek için daha erken. İlk seferde tahminlerimize göre otomobil pazarının yüzde 20 daralacağını öngördük ancak mart ayı sonunda daha net bir şekilde açıklama yapabiliriz. Bütçelerimizi de mart ayı sonundaki öngörümüze göre hazırlayacağız" diye konuştu.

Porsche için de değerlendirmelerde bulunan Bilaloğlu, Porsche’un lüks bir otomobil olduğunu ve lüks bir ürünün ekonomideki daralmadan güncel ürünler kadar etkilenmeyeceğini vurguladı.

Porsche AG İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier de Macan modelinin 5 Nisan itibarıyla Avrupa pazarında satışa sunulmuş olacağını anlatarak, Amerika pazarında haziranda, temmuz, ağustos ayında da diğer ülkelere satışa sunulacağını aktardı.

Macan modelinin Porshe içerisinde başka bir başarı hikayesi olmasını beklediklerini dile getiren Meier, Almanya, İsviçre, İtalya gibi pazarlara bakıldığında siparişlerin daha çok Macan Turbo üzerinde yoğunlaştığını kaydetti. Meier, Macan'ın SUV pazarındaki en sportif araç olduğunu belirtti. 

Porsche, Merkez ve Doğu Avrupa (PCEE) Genel Müdürü Marcus Eckermann ise Porsche'un yeni modeli Macan'ın sahip olduğu özellikleriyle Türkiye pazarında rakiplerine göre öne çıkacağını söyledi.

Porsche'un ilk kompakt SUV modeli Macan Türkiye'de nisan ayında satışa sunulacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com