Doğu'ya Kar Ege'ye Fırtına ve Yağmur Uyarısı!

Doğu'ya Kar Ege'ye Fırtına ve Yağmur Uyarısı!
Ege kıyılarında yağmur ve sağanak şeklinde başlayan yağışların, haftasonunda iç ve doğu kesimlerde, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlarına dönüşeceği tahmin ediliyor...

Türkiye, Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi.

Hava sıcaklığı, haftasonu yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak.

Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün yurdun güneybatı kesimlerinde başlayan yağışların, İzmir, Muğla ve Antalya'nın batı kıyılarında kuvvetli olmak üzere, kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, İç Ege (Afyonkarahisar, Denizli, Kütahya ve Uşak çevrelerinde), Marmara'nın güneyi (Balıkesir, Bursa, Bilecik) ile İç Anadolu'nun güney ve batısında kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Rüzgar, Marmara ve Kuzey Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esecek.

Yarın, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Bolu, Düzce, Kastamonu ve Sinop çevreleri yağışlı geçecek.

Yağışlar, Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olmak üzere, kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olacak.

Kar yağışının, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Karaman, Aksaray, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esecek.

Pazar günü, Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik), Kuzey Ege'nin iç kesimleri (Kütahya ve Afyonkarahisar), Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu bölgeleri yağışlı geçecek.

Yağışlar, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Elazığ, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize), Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz kıyılarında (Adana, Mersin, Hatay) yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Rüzgar, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli esecek.

Haftasonu, iç ve doğu bölgelerde görülecek kar yağışı ile Marmara ve Ege Kıyılarında, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esecek kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com