Doktordan kadın temizlik görevlisine şiddet

Doktordan kadın temizlik görevlisine şiddet
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin temizlik işlerini yürüten firmada personel şefi olarak çalışan Özlem A., kendisini tartakladığı iddiasıyla bir doktor hakkında şikayetçi oldu.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin temizlik işlerini yürüten firmada personel şefi olarak çalışan Özlem A., kendisini tartakladığı iddiasıyla bir doktor hakkında şikayetçi oldu.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda, hastanede cerrah olarak görev yapan Dr. Turgay M. hakkında şikayetçi olan Özlem A., doktor hakkında karakola giderek şikayetçi oldu ve dava açacağını söyledi. Özlem A, hastanenin temizliğini yaptırdığı esnada yaşadığını iddia ettiği olayı şöyle anlattı: “Bugün resmi tatil olduğu için personelin başında durarak genel temizlik yaptırıyordum. Asansörlerin temizliği esnasında bir şahıs yanıma geldi, ben kendisini tanımıyorum. Biz bir asansörde temizlik yapıyorduk, geriye kalan beş asansör çalışıyordu. Bu beyefendi bizim temizlediğimiz asansöre binmek isteyerek, ‘Ben sizin yüzünüzden yukarıya çıkamıyorum’ diye bağırmaya ve ardından bana hakaret etmeye başladı. Sonra olay büyüdü. Bu sefer beni tartaklamaya başladı. Olayın ardından ben güvenlik görevlisi arkadaşlarla birlikte doktoru şikayet etmek için hastane polisinin yanına gittim. Bu şahıs hastane polisine de saldırdı. Orada da bir arbede yaşandı ve ben daha sonra karakola giderek doktor hakkında şikayetçi oldum.”
Doktor tarafından tartaklandığını anlatan Özlem A., şunları söyledi: “Ben suçlunun cezasını bulmasını istiyorum. Bu kişi hastalara bakıyor, böyle bir insanın görevini yapmaması lazım.”

DAYAK ATMA DİYE BİR OLAY YOK
İddiaların hedefindeki Dr. Turgay M. ise konu hakkında bir açıklama yapmadı. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Hasan Arslan da söz konusu tartışma ve tartaklanma iddiaları ile ilgili ortada herhangi bir dayak atma olayının olmadığını söyledi. Olayın sözlü tartışma ve iteklemeden ibaret olduğunu anlatan Dr. Arslan, bir yanlış anlaşılma olduğunu kaydetti.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde temizlik işlerini yürüten şirketin sahibi Sedat Hastürk de yaşanan olay sonrasında personellerinin doktor hakkında yapacakları şikayetin takipçileri olacağını ve olayın peşini bırakmayacaklarını söyledi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com