Doktorlar yaşamaz dedi ama...

Doktorlar yaşamaz dedi ama...
İngiltere’nin Gloucestershire kentinde 11 Şubat tarihinde doğan bebek, kilosuyla görenleri hayrete düşürüyor. Oldukça iri olarak doğan bebek, 6 haftada yaklaşık 70 santimetre boy ve 8 kilograma ulaştı.
10 dakika oksijen alamayan ve doktorların yüzde 10 yaşama şansı tanıdığı George King adlı bebek, 6 hafta sonunda Gloucestershire’nin en büyük bebeği konumuna ulaştı. 16 saat uğraş sonucunda doğan George bebek, doğum sırasında omuzlarının sıkışmasından dolayı uzun süre nefes alamadı.
 
Ortalama bir bebeğin 2 katı olarak doğan George’un annesi Jade Packer ise açıklamasında, “Doğum başladığında omuzları sıkışmıştı. Yaklaşık 20 doktor doğuma gelmişti. Annem doğumda yanımdaydı ve oldukça korkmuş, şok olmuş durumdaydı. George o kadar büyüktü ki herkes şok olmuştu. O küçük ama aslında büyük bir mucize” dedi.
 
Şimdilerde normal yaşantılarına döndüklerini ve mutlu olduklarını ifade eden anne, “Şimdi evimizdeyiz ve birlikte aile yaşantımıza alışmaya çalışıyoruz. Herkes George’un normal bir düzeyde büyüyeceğini söylüyor” diye konuştu.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com