Doktorlardan Gelen Son Açıklama!

Doktorlardan Gelen Son Açıklama!
Saat 16.00'da Acıbadem Maslak Hastanesi'nden yapılan son açıklamada, hastane yönetimi, Tatlıses'in son durumu hakkında açıklama yaptı.

Ameliyat sonrasına göre daha iyi durumda ama...

Saat 16.00'da Acıbadem Maslak Hastanesi'nden yapılan son açıklamada, hastane yönetimi, Tatlıses'in durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti:

"Şuan yoğun bakımda tutuluyor ve hala uyutuluyor. Ameliyat sonrasından daha iyi durumdayız ama yüksek risk devam ediyor. Her şey hekimlerimizin kontrolü altında. Düzenli aralıklarla bilgi vermeye devam edeceğiz. Yarın bizzat ben sabah 10'da bir basın toplantısı daha yapacağım. Acıbadem Maslak Hastanesi yönetimi dışında verilen bigilere lütfen itibar etmeyin. Aile bilgisi dahilinde bu bilgileri ekibimizle toplayıp sizlere sunuyoruz. Çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde gerçeği yansıtmayan bilgiler dolaşıyor. Tek bilgi kaynağı Acıbadem Maslak Hastanesi'dir. Tek görüşmeler, bir karışıklığa yol açmasın diye kabul edilmemektedir.

"Hastada bir olumsuzluk gelişmediğinde hayati riskininin azaldığı belirtilir. Ama hala yüksek risk devam etmektedir. Yarın sabah bilgisayarlı tomografi çekilecek. Hangi derinlikte uyutulacak ya da uyandırılacak ona karar verilecek. Şimdilik yeni bir ameliyat gözükmüyor.

"Bu tür operasyonlardan sonra oldukça uzun süre sorunlar devam edebilir. Bu operasyonla uzun bir yola başlamış oluyoruz. Temel hedefimiz Tatlıses'in yaşamda kalması. Bundan sonra yapacağı etkinliklere, bir araz kalacak mı, ancak sonraki dönemlerde cevap verebiliriz, şimdi çok erken.
"

Dün gece yaşanan silahlı saldırı sonucu ağır yaralanarak, Maslak Acıbadem Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan İbrahim Tatlıses'in doktorları, öğlen saatlerinde de bir açıklama yapmıştı.

Tatlıses'in beyin ve beyin zarının zarar gördüğünü belirten doktorlar, ünlü türkücünün olay anında felç geçirdiğini söylediler.

Hastaneden saat 11:00'de yapılan açıklamada "Bize geldiğinde sol tarafı tamamen felçti. Yaralamaya bağlı olarak beyninde ciddi bir hasar var. Açık bir beyin yarası mevcuttu. Beyninde çok parçalı bir kırık vardı. Gerekli müdahaleyi yaptık. Kalıcı bir hasar olup olmayacağını anlamak için beklememiz gerekiyor" denildi.

Açıklamada İbrahim Tatlıses'in yoğun bakıma alındığını ve kafa içi basıncının düşürülmesi için çaba gösterildiği belirtilerek bir süre uyutulacağı duyuruldu.
Hastanenin açıklamasında İbrahim Tatlıses'in hayati tehlikeyi atlatması halinde bir konuşma sorunu yaşamayacağı ancak güç kaybı olabileceği belirtildi. Açıklamada olay anında felç geldiği için bunun kalıcı olmasından endişe edildiği de belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com