“Doktorluk Mesleği Uyum Gerektirir”

“Doktorluk Mesleği Uyum Gerektirir”
2010-2012 dönemi olağan genel kurulunda Kütahya Tabip Odası Başkanlığına seçilen Op. Dr. Ahmet Şanlı, kendisini bu göreve layık gören bütün meslektaşlarına teşekkür ederek, mesleklerinde daha ileri seviyeleri yaklamak için çalışma arkadaşları ile uyum iç

2010-2012 dönemi olağan genel kurulunda Kütahya Tabip Odası Başkanlığına seçilen Op. Dr. Ahmet Şanlı, kendisini bu göreve layık gören bütün meslektaşlarına teşekkür ederek, mesleklerinde daha ileri seviyeleri yaklamak için çalışma arkadaşları ile uyum içerisinde çalışacaklarını söyledi.

Sadece Kütahya'da çalışan hekimlerin değil tüm hekim camiasının haklarını savunmak, sıkıntıları paylaşmak ve hekimlik mesleğini her platformda savunmak birincil görevleri olacağını belirten Şanlı, bu amaçla projelerini hayata geçireceklerini belirtti.
Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) Türkiye'deki hekimlerin örgütlü sesi olduğunu vurgulayan Şanlı konuşmasına şöyle devem etti:
“Türk Tabipleri Birliği (TTB) Türkiye'deki hekimlerin örgütlü sesidir. Anayasal güvence altında, 6023 sayılı yasa ile kurulmuş kamu kurumu niteliğinde ve ülkedeki hekimlerin %80'i bu birliğe üyedir.Türk Tabipler birliğinin amacı; Halkın sağlığını korumak, geliştirmek ve herkesin kolay ulaşabileceği kaliteli ve uygun maliyetli sağlık hizmeti için çalışmak, Meslek ahlakını en iyi şekilde korumak, Tıp eğitiminin her alanında söz söylemek, hekimlik mesleğinin çıkarını her platformda dile getirmek, mesleğin, üyelerinin maddi, manevi haklarını korumak için kurulmuştur. Sağlık hizmeti doktoru hemşiresi, ebesi, sağlık personeli ile bir çarkı temsil etmektedir. Bu çarkın bir dişlisi bile yerinden oynasa ses çıkarmaya başlar. Bizlerde bu doğrultuda tabipler odasının misyonu ve vizyonu çerçevesinde hekimlerin değil tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına uzak kalmayacağımızı özellilke belirtiriz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com