Doktoru dayaktan kurtarma tatbikatı

Doktoru dayaktan kurtarma tatbikatı
Bursa'nın Orhaneli Devlet Hastanesi'nde son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen saldırılara karşı karşı tatbikat yapıldı. Tatbikatta, saldırıya uğrayan doktorun görevliler tarafından kurtarılması canlandırıldı.
Orhaneli Devlet Hastanesi'nde,'mavi,'pembe' ve 'beyaz' kod olarak adlandırılan tatbikatlar düzenlendi. Beyaz kodlu tatbikatta Acil Servis'te hastaya müdahale eden doktor ve çalışma arkadaşlarının, dışarda sıra bekleyen bir hasta yakını tarafından uzun süre beklediği gerekçesiyle saldırıya uğraması canlandırıldı. Tatbikat gereği Acil Servis'te bulunan görevlilere doktor ve sağlık çalışanların nasıl kurtaracağı anlatıldı. 
 
Mavi kodlu tatbikatta acil hastalara doktor, hemşire ve sağlık personellerinin nasıl müdahale edeceği gösterilirken, pembe kodlu tatbikatta ise doğum yapan bir hastanın yanına refakatçı gibi gelen bir hırsızın bebeği çalmasının önlenmesi için alınacak önlemler gösterildi. 
 
Hastane yöneticileri, tatbikatı başarılı şekilde tamamlayan çalışanların olası saldırıdan, hastalara müdahale edilmesine kadar her konuda hazırlıklı olduklarını belirttiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com