Dokunulmazlıklar kalkmasın diyen mi var?

Dokunulmazlıklar kalkmasın diyen mi var?
Elbette kalksın ama sadece BDP için değil…
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün partisinin grup toplantısında sorduğu gibi ‘Mecliste dolandırıcı, yolsuzluk yapan milletvekili istiyor musunuz?’  Hayır! Biz istemiyoruz! 
 
ADİ SUÇLARI OLAN MİLLETVEKİLLERİ’NE DOKUNULMUYOR
 
Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dokunulmazlıklar Kalkacak’ fermanına neden BDP dışındaki siyasi parti mensupları da karşı çıkıyor? BDP’li vekillerin siyasi görüşlerine, duruşlarına ve icraatlarına sempati duydukları için mi? Hayır! BDP’nin terör örgütü PKK ile olan organik bağından herkes en az Başbakan’ın rahatsızlık duyduğu kadar rahatsızlık duyuyor. Hatta birçoğu Başbakan’ın duyduğu rahatsızlıktan daha fazlasına da sahipler. Ancak Erdoğan’ın dokunulmazlık fezlekeleri sadece BDP’li milletvekillerine ‘dokunuyor’! AKP’de adı yolsuzluğa karışmış vekillere ise ‘dokunabilen’ yok. 
Gazeteci Cüneyt Özdemir, Radikal Gazetesi’ndeki köşesinde bu etliye sütlüye dokunmayan ‘dokunulmazlık’ fezlekelerinin adaletsizliğini dile getirdi. 
 
DOKUNALIM!
 
‘Dokunalım. İsterseniz işe ilk dolandırıcılık, üçkağıtçılık gibi adi suçları olan milletvekillerinden başlayalım.’
Cüneyt Özdemir’in yazısı bu cümleler ile başlıyor. Bu haklı istek, aslında dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşı olanların ortak isteği. Birbirinden tamamen farklı siyasi görüş ve duruşa sahip isimlerin ortak paydada buluşma isteği: Adalet. Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlık fezlekelerine karşı çıkarken ‘Dokunulmazlıklar kaldırılmasın!’ demiyor, ‘Gelin bütün vekillerin dokunulmazlıklarını kaldıralım!’ diyor. Dokunulmazlık fezlekelerinin gündemde olmasına tepki gösteren diğer isimlerin de birçoğu bu görüş çerçevesinde beyanat veriyor.
Cüneyt Özdemir’in yazısında değindiği bir diğer ‘dokunulmazlık’ kalesi Ordu. Özdemir, öncelikle zorunlu askerlik görevini, görevin tanımının tamamen dışında ‘ordunun hizmet sektörü’ elemanı olarak yapan gençlerin garsonluk yaptığı orduevlerinin dokunulmazlığına dokunulsun diyor. Silah alımının da denetlenmesi gerektiğini söyleyen Özdemir, milli servetimizin nereye ve nasıl harcandığını sorabilmemiz gerektiğini belirtiyor.
 
BDP’YE SIRA GELENE KADAR… 


AKP’li belediyelerin adının karıştığı onlarca yolsuzluk dosyası ‘dokunulmazlık’ zırhının arkasındayken önceliğin BDP’li vekillere verilmesi tepki çekecektir. AKP’li vekillerin çocuklarının, zengin çocuklarının da doğuda, terörün ortasında, halkın çocuklarının şehit düştüğü yerlerde askerlik yapmıyor olmaları da dokunulamayan ‘dokunulmazlık’lar listesinde üst sıralarda yer alıyor. Dokunulması gereken epey konu varken, Başbakan’ın BDP’li vekillere öncelik tanıması nezaketinden midir? Yoksa, listenin önemli kısımlarının dokunulmazlıklarının bir şekilde kendisine dokunmuyor olmasından mı?
Cüneyt Özdemir, ‘Evet dokunulmazlıkları kaldıralım’ başlıklı yazısında işte hepimizin merak ettiği bu soruları bir kez daha sormuş. (DSE)

Cüneyt Özdemir'in yazısının tamamını okumak için tıklayınız!
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com