Dokunulmazlıkların kaldırılması askıya alındı

Dokunulmazlıkların kaldırılması askıya alındı
Başta dağdaki teröristlerle kucaklaşan milletvekilleri olmak üzere bazı BDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması planı, İmralı sürecinde yaşananlar nedeniyle askıya alınıyor.

Anayasa Adalet Karma Komisyonunun bu ay içinde toplanıp dokunulmazlıkları ele alma konusunun bekletilmesine karar verildi. Kürt sorununda atılacak adımlar ve BDP’nin tavrı, bu konunun da geleceğini belirleyecek.
 
Gazeteport'un haberine göre, AKP kurmayları daha önce MYK’da da yapılan değerlendirmeler ışığında, dokunulmazlık konusunda başlatılacak sürecin dondurulmasını benimsedi.
 
TBMM Anayasa-Adalet Karma Komisyonunun da, yaşanan gelişmeler, İmralı ile temaslar ve BDP’nin bu sürece katılımı nedeniyle, dokunulmazlık dosyalarını şimdilik gündeme almaması uygun bulundu.
 
Dokunulmazlık tartışması Başbakan Erdoğan’ın 28 Kasım 2012’de, İspanya ziyareti öncesi yaptığı açıklama ile gündeme gelmiş ve Erdoğan BDP’liler için, ’'Özellikle teröre yönelik konularla ilgili fezlekeleri değerlendirmek suretiyle alışılmışın dışında bir karar vermeyi düşünüyoruz. Dokunulmazlık zırhına bürünen bu zevatla ilgili kararımızı dokunulmazlıklarını kaldırılmak suretiyle vereceğiz. Ondan sonrası artık yargıya ait" demişti.
 
Erdoğan ‘’Silahlanma, ayaklanmaya teşvik gibi sözler Meclis çatısında olan birisine yakışmaz. Terör örgütünün uzantısı şeklinde davranışa girenler olursa parlamento gereğini yapar’’ açıklaması üzerine, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu da ‘’BDP’liler suç makinesi’’ diyerek düğmeye basılacağını söylemişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com