''Dokuz aydır ben ve ailem mağdur olduk''

''Dokuz aydır ben ve ailem mağdur olduk''
Muğla'da 10 ay önce üniversite öğrencisi Şerzan Kurt'u tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan polis memuru G.Ş., mahkemede verdiği ifadesinde, dokuz aydır kendisi ve ailesinin mağdur olduğunu söyledi.

Muğla'da 10 ay önce üniversite öğrencisi Şerzan Kurt'u tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan polis memuru G.Ş., mahkemede verdiği ifadesinde, dokuz aydır kendisi ve ailesinin mağdur olduğunu söyledi.
Muğla'da, 11 Mayıs'ta 2010 tarihinde çıkan olaylarda üniversite öğrencisi Şerzan Kurt'u tabancayla vurarak ölümüne sebep olduğu iddia edilen polis memuru G.Ş.'nin yargılandığı davanın dördüncü duruşması, Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. G.Ş., dokuz aydır kendisinin ve ailesinin mağdur olduğunu belirterek, ''Bulunduğum yerden ve mesafeden Şerzan'ı vurmam mümkün değildir. Akla ve fizik kurallarına aykırıdır. Görüntülerde ve şahitlerin ifadelerinde havaya ateş ettiğim bellidir. Kasten ateş
etmedim. Merminin giriş-çıkış delikleri de dediklerimizi doğruluyor. 10 aydır tutukluyum. Ben ve ailem mağdur olduk. Tutukluluğumu talep eden maktul yakınları gerçek suçlunun dışarıda gezmesine sebep oluyor'' dedi.
Maktul Şerzan Kurt'un avukatlarından Mustafa Rollas ise, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Sanık avukatlarından Kemal Ertuğrul, Şerzan'ın başına aldığı darbeyle öldüğünü belirterek, 'Mermi çekirdeğinde DNA izine rastlanmadı. Maktul ile sanık arasında 50-55 metre mesafe vardı. Maktule 7-8 metreden ateş edildiği ifade ediliyor. Sanığın Şerzan'ı kasten vurduğu iddiaları gayriciddidir. Sanık, kiralık katil değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli bir polisidir. Ülkesine yıllarca
hizmet etmiştir. Olay yerinde görevi gereği bulunuyordu. Ölüm olayı öncesi taşlı sopalı kavgalar olmuş. Ölümün buna bağlı olduğunu düşünüyoruz. Sanığın bulunduğu yerden Şerzan'ı o şekilde vurması mümkün değil. Atış yönüne ve açıya dikkat edilirse merminin Şerzan'a isabet etmesi mümkün değil. Son zamanlarda toplum vicdanını yaralayan tahliyeler oldu. Sanık 10 aydır tutuklu. Tutukluluk eziyete dönüşmüştür. Bu haksızlıktır. Tahliye talep ediyoruz' diye konuştu.
Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanık polis memuru G.Ş, maktul Şerzan Kurt'un annesi Nejla ve babası Ömer Kurt hazır bulundu. Duruşmaya, BDP Grup Başkan Vekili Bengi Yıldız da katıldı. Sanığın tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, eksik evrakın tamamlanması için duruşmayı 6 Mayıs'a erteledi.
Bu esnada adliye önüne gelen ve taksicilik yaptığı öğrenilen A.Ş. (27) Türk bayrağı açarak davayı protesto etti. A.Ş. (27), polis tarafından gözaltına alındı.
Muğla'da bir kız öğrenciye laf atılması sebebiyle 11 Mayıs gecesi başlayan olaylarda, karşıt görüşlü öğrenciler kavga etmişti. Sabaha kadar süren olaylarda, Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi Şerzan Kurt vurularak ağır yaralanmıştı. Kurt, 19 Mayıs'ta, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ölmüştü.
Kurt'un ölümüyle ilgili tutuklanan Muğla Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru G.Ş. hakkında Muğla Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'muhtemel kasıtla nitelikli adam öldürme' suçlamasıyla dava açılmıştı. Mahkeme, ilk duruşmada, güvenlik sebebiyle davanın Eskişehir'de görülmesine karar vermişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com